Jak radzić sobie ze stresem?

Oto garść sprawdzonych przeze mnie sposobów, które pomagają się odprężyć i radzić sobie ze stresem, który może być związany z sytuacją w pracy, rodzinie lub wśród znajomych.

  • stresujące sytuacje
1

Jeżeli pojawia się jakaś kwestia sporna, czy na gruncie pracy czy też rodzinnym, staraj się od razu wyjaśniać pojawiające się problemy kontynuując dyskusję a nie przerywając ją.


2

Staraj się stresujące dla siebie sytuacje porównywać do analogicznych sytuacji w Twoim życiu, tyle że przyjemnych, np. w czasie rozmowy kwalifikacyjnej wyobraź sobie, że rozmawiasz z ulubionym sąsiadem. Sąsiad powinien być na tyle bliską osobą abyś mógł się zrelaksować, ale nie aż tak bliską byś zaczął używać kolokwializmów lub mówić mu na ty.


3

Głęboki oddech przed wejściem do pokoju, w którym czeka Cie sytuacja stresująca, jest jak najbardziej, wskazany:)


4

Po stresującym dniu pracy możesz się odprężyć biorąc aromatyczną ciepłą kąpiel lub jeśli wolisz - prysznic. Woda ma właściwości relaksujące.


5

Po nieudanej rozmowie z szefem czy oblanym egzaminie na Uczelni swoją wściekłość czy rozżalenie możesz rozładować w trakcie rozmowy z zaufaną osobą. Jeśli jesteś skrytą osoba i niełatwo Ci mówić z innymi o swoich niepowodzeniach, napisz list, ręcznie lub na komputerze. "Wyrzuć" z siebie wszystkie złe emocje i żal. To naprawdę pomaga.


6

Jeśli masz ochotę płakać - płacz. Nie ma w tym powodu do wstydu.


7

Uwagi i spostrzeżenia

  • Jeżeli możesz uniknąć niepotrzebnego stresu - zrób to!


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.08.2012

Komentarze

Dziękuję:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-24 15:48:37

Ciekawe:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-23 22:38:46