Jak radzić sobie ze stresem?

O ile mi wiadomo, większość dzisiejszych chorób cywilizacyjnych ma swe źródło w stresującym trybie życia. Jeżeli nauczymy się rozsądnie panować nad emocjami, możemy opanować swój stres i oszczędzić na lekach antydepresyjnych:-) Jak nauczyć się panowania nad sobą?

  • Dystans do siebie;-)
1

Uprawianie sportu daje naturalny upust negatywnej energii, która gromadzi się w organizmie. Nie bez przyczyny mówi się, że sport to zdrowie. Dlatego też zainteresuj się uprawianiem dowolnej dyscypliny sportowej. Najlepszy efekt odniesiesz, gdy wybierzesz najbardziej forsujący sport. Obowiązuje prosta zasada: więcej potu - mniej nerwów.


2

Oglądaj komedie. Odciągają Twoją uwagę od źródła stresu.
Uwaga! Nie popadnij w eskapizm!


3

Działanie. Jednym z najlepszych środków antystresowych jest odsunięcie od siebie stresora (źródła stresu). Jeżeli podejmiesz konstruktywne działania (a przynajmniej je zaplanujesz), poczujesz się o niebo lepiej.
Istnieje w psychologii prawo, które mówi: "możesz być szczęśliwy w stopniu proporcjonalnym do stopnia, w jakim czujesz, że kontrolujesz swoje życie".
Działanie => poczucie kontroli => mniej stresu.


4

Smutki są o tyle paradoksalne, że dzielone z innymi znikają. Dlatego też staraj się unikać samotności.


5

Zaplanuj swój grafik - nie miej zbyt wiele czasu na myślenie. Zgodnie z prawem substytucji, nie możesz myśleć o smutkach i innych rzeczach równocześnie. Dlatego też gdy poświęcasz swą uwagę jakiemuś zajęciu, odciągasz ją od spraw smutnych.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.11.2010

Komentarze

Temat rzeka, a tu ledwo źródełko trysnęło.

Ostatnio zmieniony: 2012-09-24 23:20:47