Jak poradzić sobie ze zmęczeniem?

Mamy wiele powodów, które mogą wywołać u nas zmęczenie. Może to być efekt choroby, stresu bądź też bezsenności. Zaproponuję kilka produktów, które mogą pomóc nam w walce ze zmęczeniem.

1

Po pierwsze - należy jeść dużo produktów bogatych w żelazo (odpowiadającego za "produkcję" krwi), np. chude czerwone mięso.


2

Prócz tego produkty bogate w cynk, np. kasze, chleb z pełnego przemiału, chude mięso, drób, ryby i... ostrygi. Cynk jest niezbędny do prawidłowego wzrostu i rozwoju komórek. Stymuluje układ odpornościowy do działania.


3

Należy również jeść dużo ryb, jaj i mięsa - z uwagi na witaminę B12 (mającą zbawienny wpływ na układ nerwowy - pomaga w utrzymaniu dobrego nastroju!)


4

Należy za to unikać cukru, ciast, słodyczy.


5

Jeśli chodzi o napoje, należy unikać alkoholu, kawy, herbaty i napojów typu cola (wypłukują z organizmu cenne minerały, m.in. magnez - odpowiadający za prawidłową pracę układu nerwowego)).


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 07.10.2010

Komentarze

:) łatwo powiedzieć- unikać kawy:) A czasami tak się po prostu nie da:) Jest potrzeba i koniec:0 Prawda jest też taka,że na stres, zmęczenie najlepiej robi porządna dawka snu! Absolutnie nic nie jest w stanie go zastąpić. Jesli się tylko da to dobrze wygospodarować sobie chociaż godzinę na drzemkę

Ostatnio zmieniony: 2011-04-04 15:07:25