Jak pokonać życiowe problemy?

Kłopoty- któż ich nie ma. Dotykają każdego, jedne większe, inne mniejsze. Codziennie musimy im stawiać czoła. Czasem jednak spotyka nas w życiu coś, po czym nie jest łatwo stanąć nam na nogi. Wydaje się nam, że świat się zawalił i nie ma sposobu wyjścia z sytuacji. Tymczasem, każde trudne życiowe doświadczenie sprawia, że stajemy się silniejsi psychicznie, mądrzejsi i bardziej doświadczeni. Ważne tylko, żeby się nie poddać i uwierzyć, że znów będzie dobrze.

1

Chyba dla każdego z nas najtrudniejszym momentem w życiu jest śmierć bliskiej osoby. W sercu czujemy straszliwy żal, pustkę, złość, ból i strach o przyszłość. Pojawia się przeświadczenie, że już nic nie będzie takie samo. Aby poradzić sobie w takiej sytuacji przede wszystkim trzeba dać sobie czas na żałobę. Jeśli mamy ochotę płakać, to się nie powstrzymujmy. Gdy czujesz się bardzo źle i czujesz, że sam nie dajesz sobie rady ważne jest, abyś nie izolował się od rodziny i przyjaciół. Nie udawaj, że wszystko jest w porządku, jeśli czujesz, że nie jest. Czasem dobrym pomysłem jest rozmowa ze specjalistą, np. psychologiem.


2

Kolejną trudną sytuacją, z jaką często możemy się spotkać jest utrata pracy. W dzisiejszych czasach jest to niestety sytuacja dość częsta. Uczuciami, które towarzyszą nam w związku ze zwolnieniem są złość, zwątpienie, załamanie, lęk przed przyszłością, wstyd. Jak sobie radzić z takimi uczuciami? Przede wszystkim mów o swoich uczuciach, wyrzuć z siebie obawy, powiedz o swojej sytuacji bliskim. Do całej sytuacji podejdź z dystansem, może zwolnienie z pracy pozwoli znaleźć ci inną pracę, lepsza lub taką, z której będziesz bardziej zadowolony. Musisz być gotowy do zmian i uwierzyć we własne siły. W takiej sytuacji ważne jest, aby zacząć działać od razu, nie pozwolić sobie na spadek energii. Zacznij szukać pracy i powiadom o tym znajomych. Zastanów się nad sposobami poszukiwania pracy i wykorzystaj wszystkie. Jeśli nie daje to rezultatu możesz zapisać się na kursy, czy szkolenia, które podniosą twoje kwalifikacje.


3

Jeśli popadłeś w trudną sytuacje finansową musisz zacząć działać jak najszybciej. Poproś kogoś z bliskich, aby pomógł ci wyjść z kłopotów. Niekoniecznie ma być to pomoc finansowa, raczej pomoc w opracowaniu planu jak wyjść z tarapatów. W przypadku długów odsuwanie od siebie problemów w czasie działa na naszą niekorzyść.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 16.03.2013

Komentarze

Życie jest brutalne, dla jednych jak sinusoida, raz na górze raz na dole. Dla innych jak linia prosta w zenicie gdzie wszystko układa się bardzo dobrze, albo w nadirze gdzie wszystko się wali i mamy ciągle kłody pod nogami. Są też inne "życiowe konfiguracje" . Czasami jak nie ma się oparcia wśród bliskich to bardzo łatwo się załamać, dlatego tak ważne jest przekazywanie optymizmu zgodnie z ludowym powiedzeniem, że po nocy zawsze przychodzi dzień.

Ostatnio zmieniony: 2013-04-16 19:27:39

ciekawa porada

Ostatnio zmieniony: 2013-04-13 16:43:46

Czasami problemy mogą człowieka przerosnąć. Bardzo fajna porada, pełna optymizmu. Zgadzam się z nią w zupełności. Nie można się załamywać nawet, gdy sytuacja wygląda bardzo źle. Przecież zawsze może być gorzej...

Ostatnio zmieniony: 2013-03-26 07:50:43

,,Życie jest jak pudełko czekoladek..."

Ostatnio zmieniony: 2013-03-22 17:35:38

fajna porada, bo kazdego chyba coś w zyciu trudnego do pokonania spotyka...

Ostatnio zmieniony: 2013-03-19 12:24:22