Jak ograniczyć chęć na słodycze?

Jak ograniczyć chęć na słodycze? Słodycze z jednej strony dają uczucie szczęścia, z drugiej strony stają się utrapieniem, gdy musisz je ograniczać ze względów dietetycznych. Przyjemnie jest skonsumować coś dobrego i słodkiego, ale potem pojawiają się wyrzuty sumienia, że zjadasz za dużo słodyczy.

  • owoce, zapełnienie czasu czymś interesującym, omijanie sklepów ze słodyczami
1

Nie prowokuj losu

Kiedy wybierasz się na zakupy do sklepu to wyrób w sobie nawyk omijania stoiska ze słodyczami. Naucz się patrzeć na słodycze obojętnie, a wtedy będzie łatwiej je ograniczać.


2

Nie kupuj bez powodu

Czasami od niechcenia sięgasz po drodze po coś słodkiego, a to są kolejne, zbędne kalorie, które zakłócają zdrowy tryb życia. Nic nie stanie się, jak nie zjesz ulubionego batonika lub czekoladki.


3

Utrzymuj odpowiedni poziom cukru we krwi

Każdego dnia staraj się jeść tyle samo i o ustalonych porach dnia. W ten sposób zmniejszysz chęć na przekąszanie czegoś słodkiego w ciągu dnia. Jedz częściej, ale mniejsze porcje. Organizm będzie czuł się nasycony, a przez to nie będziesz musiał szukać słodyczy do jedzenia.


4

Pij dużo płynów

Nie zapominaj o napojach, sokach i herbatach pomiędzy kolejnymi daniami. Płyny zapełniają organizm i nie ciągnie Cię do słodyczy. Poza tym dostarczasz odpowiednią ilość wody do organizmu, co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i przemiany materii w organizmie.


5

Nie rób zapasów w postaci słodyczy

Pod żadnym pozorem nie kupuj coś na zapas z wytłumaczeniem się, że mogą przyjść niezapowiedziani goście albo, że potrzebujesz na „czarną godzinę”. To błąd już na wstępie w myśleniu i podejściu do zdrowego odżywiania się. Kamuflując, gdzieś w zakamarkach zapasy słodkości, stwarzasz pokusę, aby sięgnąć po „zakazany owoc”.


6

Zamień słodycze na jogurty owocowe

Zamiast objadać się słodyczami, zmień nastawienie i spróbuj owoców, które też mają cukier, jogurty o różnych smakach od waniliowego po czekoladowy. Komponuj koktajle, które są sycące i wartościowe w witaminy. Rób sorbety z różnymi owocami. Czasami możesz dodać dla urozmaicenia śmietany.


7

Nie rezygnuj całkowicie ze słodyczy

Możesz od czasu do czasu zjeść to, co lubisz najbardziej, ale potem musisz być stanowczy, aby nie zaprzepaścić tego, co udało się osiągnąć. Tylko mocne postanowienie i konsekwencja w realizacji przybliży do celu. Organizm sam domaga się cukru i odpowiednio Tobie to zakomunikuje. Lepiej nie rezygnować ze słodyczy, ale je dozować z umiarem.


8

Stosuj suplementy diety

W aptekach jest wiele specyfików, które są na bazie chromu, który ograniczy chrapkę na słodycze. Spożywanie takich suplementów ograniczy chęć sięgania po coś słodkiego. Przed podjęciem decyzji o stosowaniu ich, należy zapoznać się, jakie działanie mają na Twoje zdrowie.


9

Sięgnij do łakoci dla diabetyków

Wiele możesz kupić słodyczy bez cukru albo na bazie zbóż w sklepach ze zdrową żywnością. Oferta jest bardzo szeroka, bo możesz dostać batoniki, czekolady, cukierki, ciastka, właściwie wszystko, co lubisz a musisz zrezygnować z tradycyjnych. Zamiast batonika czekoladowego, zrób sobie batonik zbożowy z dodatkiem orzechów, migdałów lub innych bakalii. Korzystaj z gotowych mieszanek różnych bakalii i zbóż.


10

Pamiętaj wiele zależy od Ciebie

Pamiętaj wiele zależy od Ciebie http://www.flickr.com/photos/moriza/166291797

Musisz sam siebie przekonać że do normalnego funkcjonowania nie potrzebujesz słodyczy. Poza tym sam wiesz, że możesz i potrafisz je zastąpić czymś innym i do tego zdrowym. Ty decydujesz o tym, co chcesz zjeść i kiedy. Ty kontrolujesz, ile jesz słodyczy w ciągu dnia. Tak, więc Ty jesteś Panem własnego losu.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.07.2013

Komentarze

Faktycznie najgorsze co można robić, to zapasy słodyczy w w domu. Kuszą o wiele bardziej niż te, które leżą sobie na półce w sklepie.
Witaj, jak dawno nie było Ciebie. Chleb też jest niezdrowy w większej ilości. Lepiej pić wodę z cytryną niegazowaną niż coś jeść dodatkowo. Pozdrawiam Ewa.
Porada idealna dla mnie. Nawiąże trochę to punktu 6, a mianowicie dobrze jest w momencie chęci zjedzenia czegoś słodkiego, przygotować sobie cokolwiek innego do jedzenia np. kanapkę, która zasyci nasz głód. Oczywiście i tu trzeba umiaru, aby nie przytyć od kanapek zamiast słodyczy.