Jak odróżnić żywność naturalną od żywności genetycznie modyfikowanej ?

Żywność naturalna jest zdrowa i smaczna, jednak troszeczkę droższa od GMO (Genetycznie Modyfikowana Żywność). Warto wiedzieć, jak odróżnić produkt naturalny od produktu GMO. Tego dowiedzą się państwo w tej poradzie.

1

Na samym początku chciałbym zaznaczyć, że nie ma żadnego obowiązkowego znaku czy symbolu, któym trzebaby oznaczać żywność GMO.


2

Produkty, albo składniki produktów, które są organicznie modyfikowane musza mieć odpowiednią adnotację na etykicie. Tak więc czytajmy etykiety, gdy zobaczymy na etykiecie "genetycznie zmodyfikowany", "produkt wyprodukowany z genetycznie zmodyfikowanej ... ", możemy być pewni, że produkt ten nie jest do końca zdrowy. Osobiście polecam taki produkt odłożyć spowrotem na miejsce.


3

Produkty naturalne, w 100% zdrowe są najczęściej oznaczone odpowiednimi certyfikatami, których jest naprawde dużo. Producentom naturalnej żywności zależy na tym, aby klient wiedział, że produkt jest naturalny,więc w widocznym miejscu oznaczy produkt.


4

Jednym z najlepszych sposobów na odróżnienie żywności naturalnej od GMO jest poprostu zapytanie obsługi o dany produkt. Obsługa ma obowiązek udzielenia rzetelnej informacji, ale wiemy jak to jest w praktyce - byleby sprzedać produkt.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.09.2010

Komentarze

O jakiej obsłudze mowa??? Obsługa w dużym a nawet i w małym sklepie nie ma czasu ani obowiązku czytać etykiet na produktach za klientów!!! Trochę szacunku dla sprzedawców... chyba że chodzi tu o sklepy specjalistyczne tu nawet powinni wiedzieć co sprzedają:)

Ostatnio zmieniony: 2013-03-17 14:48:13

Po prostu trzeba czytać na opakowaniach:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-23 23:03:24

Artykuł na czasie! warty polecenia

Ostatnio zmieniony: 2013-02-11 12:04:12