Jak nie stracić głowy, gdy pęknie prezerwatywa?

Taki "wypadek przy pracy" może się zdarzyć każdemu i to niezależnie od producenta "ogumienia", dlatego warto wiedzieć, jakie kroki poczynić gdy się przytrafi.

  • recepta + kwota od 50 do 100 zł
1

Jeżeli prezerwatywa była jedynym zabezpieczeniem (może się zdarzyć, że kobieta stosuje równocześnie pigułki), a nie możemy w 100% wykluczyć dni płodnych (w większości przypadków nie mamy pewności) to najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie antykoncepcji "po".

W zależności od producenta jest to 1-2 tabletek, które należy zażyć najlepiej w ciągu 12 godzin po stosunku, a nie później niż 72 godziny. Antykoncepcja "po" jest dostępna wyłącznie na receptę, więc trzeba w miarę szybko tę receptę zdobyć.


2

U lekarza: aby zyskać na czasie, warto już w rejestracji zaznaczyć, że chodzi tylko o receptę (a nie o dłuższe badanie), można nawet dodać - jaką. Uniknie się w ten sposób czekania w kolejce i tym samym niepotrzebnych nerwów.


3

Uwagi i spostrzeżenia

  • Należy przygotować się na możliwe działania niepożądane (wszystkie wypisane na informacji dołączonej do opakowania).

  • Gdyby efektem ubocznym były wymioty, trzeba przyjąć jeszcze jedną dawkę (może być to problematyczne, jeśli lekarza mamy daleko, bo czas płynie...).

  • Antykoncepcja po zabezpiecza wstecz, ale nie chroni w czasie późniejszych stosunków.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 30.06.2011

Komentarze

dobre

Ostatnio zmieniony: 2013-01-22 09:41:30