Jak nie mieć kaca?

Kilka porad jak w trakcie imprezy i już następnego dnia sprawić, że będziemy normalnie funkcjonować bez towarzyszącego nam ból głowy.

1

Nie mieszaj alkoholi. Jeśli pijesz jakiś rodzaj alkoholu trzymaj się tego do końca imprezy. Nie zaszkodzi nam gdy mieszamy wódkę pitą z kieliszków i picie drinków na bazie wódki.


2

Pamiętaj, że wypicie alkoholu odczujemy dopiero po jakimś czasie. Dlatego nie powinno się pić alkoholu w krótkich odstępach czasu.


3

Nie pij alkoholu na siedząco, Nie odczujesz wtedy jak bardzo alkohol wpłynął na Twoje zachowanie. Poruszaj się by wiedzieć kiedy powiedzieć sobie STOP.


4

Skorzystaj z tabletek typu 2KC przyspieszają one wydalanie alkoholu z organizmu.


5

Nie pal papierosów, lub przynajmniej postaraj się ograniczyć palenie podczas imprezy.


6

Po imprezie przed pójściem spać trzeba wypić dużo wody najlepiej zimnej by nawodnić organizm. Do wody warto dodać sok z cytryny który zawiera dużo witaminy C potrzebnej do rozkładu alkoholu w organizmie.


7

Również cukry przyśpieszają rozkład alkoholu w organizmie, a najlepiej te zawarte w miodzie. Tak więc warto zjeść trochę miodu przed snem.


8

Co jeśli następnego dnia po uwzględnieniu wszystkich kroków nadal boli nas głowa? Po obudzeniu się wypić dużo wody (zimnej) i zjeść coś tłustego. Zmusi to cały układ pokarmowy to wytężonej pracy. Dzięki temu szybciej wydalimy alkohol z organizmu


9

Napoje izotoniczne też są dobrym pomysłem ponieważ przywrócą nam wszystkie minerały które zostały wypłukane przez alkohol.


10
http://www.flickr.com/photos/arthur-caranta/5070250251/sizes/o/in/photostream/ http://www.flickr.com/photos/arthur-caranta/5070250251/sizes/o/in/photostream/

Oczywiście można nie martwić się wszystkimi tymi krokami gdy pije się z rozsądkiem :)


11

Uwagi i spostrzeżenia

  • Nie pij alkoholu gdy bierzesz jakieś leki w szczególności antybiotyki

  • Piłeś nie jedz


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 13.02.2011

Komentarze

Dzięki, przydatna porada, ale ja mam chyba jeszcze lepsze rozwiązanie: żeby nie mieć kaca, to najlepiej nie pić wcale:)

Ostatnio zmieniony: 2013-01-29 17:53:50

2 kc rzeczywiście pomoże, ryby i sery tłuste do jedzenia, a rano coś na uzupełnienie elektrolitów, np. orsalit, który rozpuszcza się w wodzie, sok pomidorowy jest także dobrym pomysłem

Ostatnio zmieniony: 2013-01-02 14:35:07

Warto też jeść tłusto przed piciem i jeśli to możliwe co jakiś czas popijać kawkę.

Ostatnio zmieniony: 2011-11-05 21:01:51