Jak myśleć pozytywnie?

Wiele badań potwierdza, że optymiści doświadczają mniej stresu, mają silniejszy system immunologiczny i są w ogólnie lepszym zdrowiu niż pesymiści. Ale nie zawsze jest łatwo ujrzeć jasną stronę w negatywnych zdarzeniach, które nas otaczają. To co najlepsze w myśleniu pozytywnym, to fakt, że każdy może je osiągnąć poprzez chęci i poczucie humoru. Oto kilka sposobów na to, jak ukierunkować swoje myślenie w optymistyczną stronę.

1
Źródło: http://www.freedigitalphotos.net Autor: dan Źródło: http://www.freedigitalphotos.net Autor: dan

Bądź wdzięczny
Skup się na tych wszystkich dobrych rzeczach, które masz i które cię otaczają, a nie na tym czego nie masz. Dziękuj i doceniaj dobra w twoim życiu i przestań rozwodzić się nad brakami.


2
Źródło: http://www.freedigitalphotos.net Autor: adamr Źródło: http://www.freedigitalphotos.net Autor: adamr

Otaczaj się osobami wspierającymi cię.
Zminimalizuj do koniecznego relacje z osobami toksycznymi, dołującymi cię. Zbuduj wokół siebie krąg ludzi optymistycznie patrzących na świat i wspierających cię.


3
Źródło: http://www.freedigitalphotos.net Autor: dan Źródło: http://www.freedigitalphotos.net Autor: dan

Bierz odpowiedzialność za swoje życie.
Najprostszy sposób na negatywne myślenie to zrobienie z siebie ofiary. Wzięcie odpowiedzialności za swoje czyny, to przejęcie kontroli nad własnym szczęściem. Codziennie powtarzaj sobie, że mimo iż nie jesteś w stanie w pełni kontrolować tego, co ci się przytrafia, to zawsze jesteś odpowiedzialny za swoje reakcje.


4
Źródło: http://www.freedigitalphotos.net Autor: Michal Marcol Źródło: http://www.freedigitalphotos.net Autor: Michal Marcol

Zastąp swoje „Nie potrafię” na „Potrafię.
To może troszkę potrwać, ale naprawdę działa. Zmień swoje myślenie poprzez zmianę zdań z negatywnych na pozytywne. Zamiast mówić „Dlaczego to zawsze ja dostaję najgorsze oceny na egzaminie z chemii?” powiedz „To nie jest to czego oczekiwałem, ale jestem pewien, że następnym razem zdobędę wyższą ocenę.”


5
Źródło: http://www.freedigitalphotos.net Autor: stockimages Źródło: http://www.freedigitalphotos.net Autor: stockimages

Bądź uprzejmy.
Niech twoim zwyczajem stanie się bycie miłym i wybaczającym dla innych, a staniesz się takim również dla siebie. Gdy staniesz się już swoim własnym przyjacielem, będzie ci o wiele łatwiej wybaczać sobie błędy i spoglądać na swoją przyszłość w bardziej pozytywny sposób. I pamiętaj, że dobro powraca.


6
Źródło: http://www.freedigitalphotos.net Autor: phanlop88 Źródło: http://www.freedigitalphotos.net Autor: phanlop88

Zawsze odnajduj dobre strony.
Wydarzenia i sytuacja nie są po prostu dobre lub złe, ale mają w sobie wiele kolorów. To od ciebie zależy, w jaki sposób je spostrzegasz. Podjęcie decyzji o skupianiu się na pozytywach to ogromna siła, która pozwala ci przejąć kontrolę nad swoim życiem.


7
Źródło: http://www.freedigitalphotos.net Autor: marin Źródło: http://www.freedigitalphotos.net Autor: marin

Zwolnij.
Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl o sobie. Zapisz się np. na zajęcia z jogi, lub stosuj relaksację przed zaśnięciem, abyś mógł zwolnić swój umysł i zacząć obserwować siebie i swoje myśli. Pomocny jest również zwykły spacer „donikąd” w ciszy i w otoczeniu natury lub głębokie oddechy, aby zresetować umysł i oczyścić go z niepotrzebnych zmartwień.


8
Źródło: http://www.freedigitalphotos.net Autor: chanpipat Źródło: http://www.freedigitalphotos.net Autor: chanpipat

Ustaw swoje własne standardy.
Stań się kapitanem na własnym statku. Zamiast zamartwiać się tym, co inni myślą o tobie i starać się dorównać stawianym przez nich standardom, sam zdecyduj kim chcesz być i co chcesz osiągnąć. Dążenie własną ścieżką da ci zastrzyk pewności siebie i poczucia własnej wartości, co sprawi, że zarówno przyszłość jak i teraźniejszość stanie się jaśniejsza.


9
Źródło: http://www.freedigitalphotos.net Autor: Stuart Miles Źródło: http://www.freedigitalphotos.net Autor: Stuart Miles

Pamiętaj o śmiechu.
Śmianie się z samego siebie, poszukiwanie możliwości do zabawy i humoru, rozśmieszanie innych może być dobrą metodą w stworzeniu optymistycznego sposobu myślenia. Śmiech uwalnia stres i przypomina ci, by nie brać życia zbyt serio.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.01.2013

Komentarze

Pozytywna porada :-) Pięknie napisana. Pozdrawiam i zapraszam do siebie :-)

Ostatnio zmieniony: 2013-05-12 13:29:12

Porada na 5. super napisane. i pozytywne nastawienie jest najważniejsze:):)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-20 15:53:02

Myśli pozytywne to już sukces:)sukcesu

Ostatnio zmieniony: 2013-02-18 17:23:02

Od samego nastawienia i myślenia pozytywnie dużo zależy, potem wszystko staje się łatwiejsze i bardziej dostępne. Kapitalna porada. Brawo! Zdjęcia też mają bardzo wymowny charakter. Mówi się, że 1 minuta śmiechu przedłuża życie człowiekowi o kolejne 3 minuty, więc śmiejmy się, a będziemy długowieczni:). Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-02 10:43:16

super

Ostatnio zmieniony: 2013-01-31 13:52:25