Jak motywować samych siebie #!1?

Jest to pierwszy wpis z całej serii 101 porad na temat auto motywacji! Każdego dnia będę publikował jedną taką poradę. Po przeczytaniu, bezwzględnie ją zastosuj, wciel w życie. Jeśli to właśnie zrobisz jestem więcej niż pewien, że Twój sposób postrzegania świata zmieni się, a ty staniesz się spełnionym/ną osobą:). Zapraszam do śledzenia moich wpisów.

  • Biurko i rzeczy, których się pozbędziemy.
1

OCZYŚCIĆ POLE DZIAŁANIA!- DOSŁOWNIE.
Miejsce ,w którym pracujesz bezpośrednio determinuje efektywność Twojej pracy. Przykład?
np. Praca idzie nam łatwiej gdy mamy telefon po lewej, bądź prawej stronie. Projekty bieżące ułożone na blacie w formie stosu, materiały biurowe pod ręką.
Takie ustawienie zazwyczaj powoduje, iż jesteśmy bardziej produktywni.
Czasami jednak bywa tak, że ten sygnał zachęty zawodzi. Mamy wrażenie, że zapadamy się w bagno, co zrobić aby temu zapobiec? Czytaj uważnie!


2

Chcąc zmienić taki stan rzeczy wykonajmy pewien eksperyment. Zdejmij wszystko z blatu biurka. Połóż to na podłodze, przenieś na inne biurko, albo wepchnij do pobliskiej szafy.
Po prostu musisz przenieść te rzeczy gdzieś indziej, oczywiście wrócą z czasem do Ciebie.


3

Tak wykonany eksperyment pełni dwojaką funkcję. Angażuje Cię w fizyczną czynność, ponadto masz wrażenie, że podejmujesz konkretne działania. Czynność ta stwarza również wrażenie pozbycia się nawału pracy, ponieważ dokumenty zostały wyniesione.


4

Oczyszczenie rzeczy z biurka nie powinno zająć więcej niż 10 minut.
Teraz już możesz cieszyć się dużą powierzchnią do pracy. To, że w Twoim otoczeniu nie ma walających się stert materiałów biurowych sprawi, że zaczniesz pracować szybciej i wydajniej.

To byłoby na tyle!
Pozdrawiam


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • BEZWZGLĘDNIE! Jeśli chcesz aby zamieszczone przeze mnie rady faktycznie były parzydatne, MUSISZ je zastosować!


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.09.2010

Komentarze

Zgodnie z zapowiedzią, czekam na kolejne części:).

Ostatnio zmieniony: 2011-01-21 17:39:44