Jak łagodzić szkodliwe skutki palenia papierosów?

Palacze są znacznie bardziej narażeni na wszelkie choroby, takie np. jak: choroby serca, płuc, nowotwory itp. Wielu ponadto cierpi na różne dolegliwości, na przykład na niestrawność. Co zrobić, aby skutki tego nałogu były dla nas łagodniejsze?

  • Trochę chęci
1

Należy jeść dużo świeżych owoców i warzyw - ze względu na witaminę C i betakaroten (czyli przeciwutleniacze, neutralizujące wolne rodniki, odpowiadające za powstawanie nowotworów)).


2

Dodatkowo należy jeść dużo orzechów, ziaren i zwiększyć spożycie olejów roślinnych, gdyż zawierają witaminę E (także tzw. przeciwutleniacz). Suplementacja witaminy E nie zapobiega zawałowi mięśnia sercowego - który może grozić palaczom papierosów!


3

Jedzmy dużo produktów z pełnego ziarna, chudego mięsa i podrobów - ze względu na zawartość witamin z grupy B, odpowiadających m.in. za prawidłową pracę układu nerwowego i krwionośnego (serca!).


4

Kolejna grupa produktów, która może nam pomóc, to produkty skrobiowe (pieczywo, makarony, ziemniaki).


5

Należy pamiętać, że warto unikać soli, alkoholu oraz produktów zawierających nasycone kwasy tłuszczowe (profilaktyka przeciwnowotworowa).


6

Wszystkie powyższe produkty pomogą nam załagodzić skutki naszego nałogu, ale pamiętajmy, że najlepszą poradą jest całkowite rzucenie palenia.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 07.10.2010

Komentarze

To porada dla wszystkich, a nie tylko palaczy:)

Ostatnio zmieniony: 2013-01-17 17:58:13

A najlepiej, żeby złagodzić skutki palenia najlepiej jest rzucić :P i tyle.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-11 21:04:09

Papierosy to wstrętny nałóg.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-18 09:07:40