Jak kobieta może poradzić sobie z łysieniem?
Łysienie jak powszechnie się uważa to problem typowo męski. Takie podejście niestety jest dość mylne, gdyż obecnie do salonów fryzjerskich, dermatologów a nawet do psychologów zgłasza się coraz więcej kobiet, z problemem jakim jest łysienie. Przyjrzyjmy się zatem w jaki sposób kobieta, która z przerażeniem stwierdza, że łysienie pojawiło się także i u niej, może sobie poradzić ze swoim problemem.
- • rozmowa z przyjacielem, wizyta u lekarza, psychoterapia, witaminy, salon fryzjerski
Jak wiadomo włosy to jeden z ważniejszych elementów kobiecej urody. To dzięki odpowiednio dobranej fryzurze, kobieta tuszuje mankamenty swojej urody takie jak zbyt okrągła twarz lub wprost przeciwnie - podrkeśla swoje atuty jak na przykład piękne duże oczy, czy wyraźne kości policzkowe. Włosy zatem to powód do chluby oraz ten element o który powinnyśmy i lubimy na ogół dbać. A co zatem możemy zrobić, jeśli nagle stwierdzamy, że:
po pierwsze nasza fryzura się przerzedza co jest coraz bardziej widoczne;
po drugie na szczotce czy grzebieniu pozostaje znaczna liczba włosów? Po pierwsze nie wpadajmy w panikę. To nie jest najlepszy sposób na to by sobie poradzić ze swoim problemem. Nerwy czy też strach, że dzieje się coś złego z nami - w niczym tutaj nie pomoże.
Po drugie - udajmy się niezwłocznie do lekarza specjalisty czyli do dermatologa, który zdiagnozuje nasz problem. Być może zaleci on wykonanie dodatkowych badań. Najczęściej są to badania na poziom hormonów, gdyż w ogromnej mierze to właśnie one odpowiadają za wypadanie włosów oraz za łysienie.
Po trzecie przyjrzyjmy się dokładniej przyczynie naszego łysienia. Jeśli są to hormony bo na przykład przechodzimy menopauzę lub jesteśmy w ciąży, bądź też właśnie urodziłyśmy dziecko lub też mamy problemy z tarczycą, i nasza gospodarka hormonalna jest dość zaburzona, powinnyśmy zasięgnąć rady lekarza, jakie leki zażywać by nasz stan wrócił do normy. Jeśli zaś nasze łysienie jest wynikiem stresu - powinnyśmy starać się wyciszyć (tutaj wskazana jest psychoterapia oraz dodatkowo leki uspokajające). Jeśli zaś przyczyną naszego łysienia jest jakaś poważna choroba, bądź nadużywanie leków - powinnyśmy zdecydowanie także poradzić się lekarza pierwszego kontaktu.
Po czwarte - gdy już znamy dokładnie przyczynę naszego łysienia, nie pozostawajmy ze swoim problemem same. Powiedzmy o nim śmiało naszemu partnerowi, zaufanej przyjaciółce czy komuś z rodziny, kogo darzymy bezwzględnym zaufaniem. Z pewnością rozmowa o tym co nam się przytrafiło, to doskonała pomoc. Dzięki temu możemy przekonać same siebie, że łysienie, wcale nie odbiera nam ani kobiecości ani atrakcyjności. Nie unikajmy ludzi, pracy, przyjaciół. Możemy udać się dodatkowo do salonu fryzjerskiego, gdzie dobry stylista podpowie jak zatuszować ten problem by był on jak najmniej widoczny.
• Przeczytaj teraz:
Galeria
Komentarze
Ostatnio zmieniony: 2011-03-11 20:53:35
Dodaj komentarz