Jak działa na nasze zdrowie udany seks?

Ludzie uprawiający seks regularnie są zdrowsi i mają więcej energii. Dobry seks działa jak najlepszy kosmetyk i lekarstwo.

1
Seks wpływa pozytywnie na dobre samopoczucie i zdrowie. Seks wpływa pozytywnie na dobre samopoczucie i zdrowie.

Twój organizm jest bardziej dotleniony, wszystkie narządy są mocniej ukrwione co z kolei poprawia wygląd skóry, włosów i paznokci. Zmniejszają się drobne zmarszczki, znikają wypryski a nasz organizm szybciej pozbywa się wszelkich toksyn.


2

Twoja odporność jest bardziej wzmocniona i mniej chorujesz, dzięki podniesieniu poziomu hormonu DHEA, zwanym hormonem młodości. Łatwiej zasypiasz, co powoduje, że organizm jest wypoczęty i bardziej odporny na bakterie.


3

Nie musisz stosować wyczerpujących diet odchudzających i męczących ćwiczeń, wystarczy regularnie uprawiać seks, podczas aktu twoje wszystkie mięśnie ciężko pracują i spalasz przy tym mnóstwo kalorii.Smukłej sylwetce sprzyja też spadek apetytu. W mózgu wydzielana jest norepinefryna zwana hormonem zakochanych. To ona zmniejsza nasza apetyt. Po seksie jesteśmy w nastroju jak po zjedzeniu tabliczki czekolady.


4

Cierpisz na częste bóle głowy, dokucza ci żołądek, nic lepszego nie ma na te dolegliwości jak właśnie udany seks, gdyż w naszym organizmie znacznie podnosi się poziom endorfin i kortykosteroidów - substancji o działaniu przeciwbólowym. Seks dobrze też robi na ból pleców. Podczas pobudzenia wzrasta ukrwienie tkanek otaczających kręgi. To przeciwdziała zwyrodnieniu kręgów, które jest najczęstszą przyczyną bólu.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 30.07.2012

Komentarze

ciekawe, ale nie za często mogę to stosować bo mój ukochany często w delegacji ;(

Ostatnio zmieniony: 2013-04-12 16:20:35

:)

Ostatnio zmieniony: 2013-01-22 09:40:24

Każdy powód jest dobry by uprawiać seks;)

Ostatnio zmieniony: 2013-01-08 21:41:41