Jak domowymi sposobami walczyć ze zgagą?

Każdy z nas chociaż raz w życiu miał problemy z pieczeniem w przełyku zwanym powszechnie zgagą. W tym przypadku możemy oczywiście skorzystać z gotowych preparatów dostępnych w aptece ale co, jeśli dolegliwość złapie nas w czasie świąt a sklepy są pozamykane? Wtedy ratujmy się domowymi sposobami.

  • kminek, majeranek, ziele lebiotki, mięta, siemię lniane, korzeń lukrecji, korzeń lubczyku
1

Trzy łyżki kminku mieszamy z trzema łyżkami majeranku i mielimy w młynku do kawy a następnie przekładamy do słoiczka, zakręcamy i odstawiamy w ciemne miejsce. Możemy przechowywać do dwóch tygodni. W razie wystąpienia zgagi zażywamy płaską łyżeczkę mieszanki i popijamy wodą.


2

Jedną łyżeczkę ziela lebiodki mieszamy z jedną łyżeczką suszonej lub świeżej mięty a następnie zalewamy dwoma szklankami wrzątku. Zaparzamy pod przykryciem ok. 5 min. Tak przyrządzony napar dzielimy na trzy części - po ok. 0,75 szklanki każda porcja - i pijemy trzy razy dziennie zaraz po posiłku.


3

Łyżeczkę siemienia lnianego mieszamy z łyżeczką korzenia lukrecji i połową łyżeczki korzenia lubczyku. Następnie zalewamy dwoma szklankami wody, zagotowujemy i gotujemy pod przykryciem na małym ogniu ok. 5 min. Powstały napar dzielimy na trzy części i pijemy przed śniadaniem, przed obiadem i przed kolacją.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Przy wszystkich mieszankach ziołowych trzeba pamiętać, że niektóre zioła mogą na jedno schorzenie pomagać a na inne szkodzić.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 19.11.2011

Komentarze

przydatne

Ostatnio zmieniony: 2013-04-12 16:43:12

Warto też jej zapobiegać, zanim nas dopadnie :)

Ostatnio zmieniony: 2012-04-11 12:55:51

Jest tyle sposobów na zgagę a zaden znich nie jest w pełni skuteczny, wiem bo sama wypróbowałam już chyba wszystkie ale warto spróbować, moze komuś akurat pomoże-chociaż na chwilę:)

Ostatnio zmieniony: 2012-02-15 13:02:26