Jak dbać o piersi?

Piersi są bardzo delikatną częścią ciała kobiet. Chcemy by były piękne, jędrne a przede wszystkim zdrowe. Zdrowie jest zawsze najważniejsze. Jak dbać o piersi? Oto kilka porad.

1

Właściwie dobieraj bieliznę. Źle noszona bielizna jest przyczyną wielu kłopotów. Może doprowadzić nawet do zdeformowania piersi, często jest powodem bólów piersi. Jak prawidłowo dobrać bieliznę? Często w sklepach z bielizną, panie, które obsługują chętnie doradzą w wyborze biustonosza. Bielizna nie może być zbyt ciasna, rodzaj stanika powinien być dobierany do rozmiaru piersi. Jeżeli mamy duże piersi wybierajmy staniki, które mają dobrze zabudowane miseczki oraz grubsze ramiączka, które lepiej utrzymają nasze piersi. Panie z mniejszymi piersiami mają mniejszy kłopot, jednak również muszą zwracać uwagę na dobór bielizny.


2

Ujędrniaj piersi. Wraz z wiekiem nasza skóra wiotczeje, dzieje się tak też niestety z piersiami. Powinnyśmy szczególnie dbać o ich jędrność, używać odpowiednich kosmetyków, nawilżać je. Wiele kobiet narzeka na rozstępy, które pojawiają się wraz z ciążą lub też podczas gwałtownego tycia bądź chudnięcia. Aby temu zapobiec należy regularnie smarować piersi kremami przeciw rozstępom. Lepiej zapobiegać niż leczyć, gdyż leczenie rozstępów nie należy do najprzyjemniejszych. Pozbyć się jest ich bardzo trudno. Kosmetyki dostępne na rynkach tylko je rozjaśniają. Aby pozbyć się rozstępów tak naprawdę konieczna jest interwencja lekarska.


3

Ćwicz. Istnieją specjalne ćwiczenia na biust, które pozwolą go nieco polepszyć szczególnie mowa tutaj o jędrności lub po prostu pozwolą zachować już ich dobrą kondycję.


4

Regularnie badaj swoje piersi. Samokontrola piersi to najlepsze badanie naszych piersi, zwykle my kobiety same wyczuwamy jakiś guzek lub inną dolegliwość. Piersi najlepiej badać pod prysznicem, ale również na leżąco. Dokładnie należy zbadać każdą z piersi. Każdą z nich badać oddzielnie. Przy badaniu dla przykładu lewej piersi, podnosimy lewą rękę i kładziemy na karku a prawą ręką dokładnie badamy pierś.


5

Samokontrola jednak nie wystarczy. Regularnie badajmy się u lekarza. Wizyta powinna mieć miejsce raz do roku.


6

Szczególnie dbaj o piersi latem podczas opalania. Gdy opalasz się topless Twoje piersi potrzebują szczególnej uwagi. Smaruj je kremem ochronnym z wysokim filtrem. Skóra piersi jest szczególnie wrażliwa.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 26.07.2009

Komentarze

ciekawe

Ostatnio zmieniony: 2013-02-03 13:38:11

Obwód stanika powinien podtrzymywać 80-90% ciężaru piersi. Ramiączka są tylko dodatkiem. Przy dobrze dobranym staniku praktycznie nie dźwigają one piersi, więc nie ma po co ich pogrubiać.
Natomiast należy definitywnie zainteresować się PROFESJONALNYM bra-fittingiem. Większość ekspedientek niestety myśli tylko co zrobić byśmy nie wszyły ze sklepu bez przynajmniej jednego zakupu, nie ważne czy nasz rozmiar jest na stanie czy nie.
Noszenie stanika o nieprawidłowym rozmiarze zniekształca piersi. 65E i 75C mają podobną objętość miski, tylko, że jedno jest na szczuplejszą kobietę ze średnim biustem, a drugie na grubszą z mniejszym. Noszenie 75C przez pierwszą z kobiet będzie skutkowało nie podtrzymanym, rozpłaszczonym i obwisłym biustem. Często wyglądającym gorzej niż u kobiet, które w ogóle stanika nie noszą. Wiem z autopsji. Poprawnie dobrany biustonosz może pozwolić więzadłom Coopera na skrócenie się. Wtedy wygląd biustu poprawi się.

Ostatnio zmieniony: 2010-08-26 22:56:15

ciekawe !

Ostatnio zmieniony: 2010-08-20 14:08:00