Jak ćwiczyć regularnie?

Bardzo często bywa tak, że postanawiamy nagle zadbać o swoją kondycję i pod wpływem impulsu zaczynamy ćwiczyć. Najczęściej jednak okazuje się to być tylko krótkotrwałym zapałem, który szybko mija sam z siebie. Co zatem zrobić, by być zmotywowanym do regularnych ćwiczeń?

1

Wyznacz sobie cel.
Nieważne, czy chcesz schudnąć, aby wcisnąć się w nowe spodnie, czy też ćwiczysz, żeby ogólnie poprawić swoją kondycję lub rozbudować muskulaturę. Trzeba jasno określi cel oraz czas, jaki na jego osiągnięcie mamy. Zatem nie mówimy, że ćwiczymy, aby schudnąć, lecz dokładnie określamy, że schudniemy 4 kg w ciągu miesiąca. To na pewno będzie bardziej motywujące.


2

Znajdź osobę, która będzie ćwiczyć z Tobą.
To banalny, ale skuteczny sposób na bycie zmotywowanym do ćwiczeń.Jeżeli na aerobik czy siłownię będziemy chodzić z kimś, to mniejsze prawdopodobieństwo, że nie pójdziemy na trening zwyczajnie z lenistwa. Ostatecznie nikt nie chce, by inni widzieli jego słabości.


3

Wykup karnet na siłowni lub w fitness clubie.
Jeśli tylko Twoja sytuacja finansowa na to pozwala, zrób to. Jeżeli wykupisz karnet na określoną liczbę wejść, to raczej z niego skorzystasz. W końcu nikt nie lubi marnować pieniędzy.


4

Zaplanuj trening.

W zależności o swoich upodobań i możliwości kondycyjnych, wybierz odpowiednią formę treningu dla siebie. Określ dokładnie jego częstotliwość oraz czas trwania, a później po prostu konsekwentnie trzymaj się tego planu, to na pewno zaowocuje efektami.


5

Nagradzaj się za sukcesy.
Gdy zauważysz pierwsze efekty, nie omieszkaj pochwalić się nimi innym. Już samo uznanie wśród znajomych będzie nagrodą za poniesione wysiłki. Oczywiście za sukcesy fitnessowe nagradzać można się też w inny sposób - można np. kupić sobie nowe, mniejsze ubrania. To działa szczególnie dobrze na panie, które ćwicząc, walczą z nadwagą.


6

Co jakiś czas zmieniaj rodzaj treningu.
Nawet najprzyjemniejszy i najbardziej efektowny trening może się znudzić, co z kolei prowadzi do problemów z motywacją i w końcu nawet do zaniechania ćwiczeń. Dlatego warto co jakiś czas zmienić swoje plany fitnessowe, jeśli np. przez 3 miesiące chodzimy na basen, to po tym czasie można spróbować siłowni lub aerobiku.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.09.2010

Komentarze