Jak być szczęśliwym?

Ciekawe, niby łatwa umiejętność miękka, a połowa populacji ma z tym problemy. Jak być szczęśliwym? Jak odnaleźć coś, czego ludzie - czasem bezskutecznie - poszukują od tylu lat?

  • Zdrowy rozsądek - 5 kg
  • Dystans do siebie - 2 tony
  • Śmiech - 4 litry ;-)
1

Ciesz się z tego co masz. Nawet jeżeli masz niewiele, gwarantuję Ci, że są tacy, którzy chcieliby być na Twoim miejscu. My, Polacy, mamy tendencję do narzekania. Mało który Polak wie, że nasz kraj zajmuje 39. miejsce (na ponad 200) w rankingu krajów, w których najłatwiej żyć.
Uwaga: ciesz się z tego co masz, nie oznacza trwania w stagnacji ani braku rozwoju! Chodzi o to, by iść przez życie potrafiąc być wdzięcznym za to, co się już od tego życia otrzymało.


2

Doceniaj rzeczy drobne. Na pewno pamiętasz piosenkę, w której śpiewano "w życiu piękne są tylko chwile" z płyty "Naiwne pytania". Życie to szereg drobnych wydarzeń, dobrych i złych. Ludzie szczęśliwi to ci, którzy potrafią cieszyć się tymi drobnostkami, zamiast narzekać "co z tego, że dostałem premię, skoro wolałbym wygrać w totka".


3

Stawiaj sobie cele - zajmiesz czymś psychikę. Jeżeli Twój umysł jest zajęty czymś twórczym, jesteś szczęśliwy. Cele są paliwem, który popycha nas do przodu i daje poczucie szczęścia i samorealizacji. Jak wyznaczać cele?
Zapraszam do przeczytania tej porady.


4

Miej dystans do siebie i do otaczającego Cię świata. Potraktuj życie jak dobrą komedię.


5

Skupiaj się na zasadach, a nie na wartościach. Zasady to schematy, którymi kierujesz się w życiu. Wartości to są rzeczy, które chcemy osiągnąć.
Zasadą jest np. wiara w boską opiekę, wiara w siebie, lojalność, postępowanie we właściwy sposób, wyznaczanie i realizacja celów.
Wartością są zdrowie, harmonia, spokój, miłość, pieniądze, bezpieczeństwo.
Nie martw się, że nie masz pieniędzy, tylko pomyśl, jak je zdobyć i działaj.
Nie martw się, że nie jesteś bezpieczny - zrób coś, żeby być.
Nie martw się, że jesteś chory. Wierz w swoje uzdrowienie i podejmuj kroki, które Cię do niego przybliżą.


6

Karm swój umysł pozytywną treścią. Nie słuchaj muzyki dla smutasów ani filmów przepełnionych przemocą, które po prostu DOŁUJĄ. Karm się pozytywnym przesłaniem miłej muzyki, fajnych ludzi i wesołych filmów.
Stara ludowa prawda mówi, że jesteś tym, co jesz. Święta racja. Należy to jeszcze uzupełnić o słowa: "jestem tym, czego słuchasz, co oglądasz, co robisz i z kim przebywasz".


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.12.2010

Komentarze

Fajna porada. Ale często marzenie pozostaje tylko marzeniem mimo starań.

Ostatnio zmieniony: 2013-04-17 21:04:07

Dobra porada:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-19 16:22:11

naprawdę dobre:)

Ostatnio zmieniony: 2013-01-29 17:17:24

Stawiaj cele i zmierzaj do nich. Buduj sobie drogi lub czekaj aż inni Ci pomogą.

Ostatnio zmieniony: 2011-09-25 22:48:57

Racja, trzeba dążyć do stanu szczęśliwości. Mądre i fajne porady, miło się czyta, jednak sądzę, że wartości i zasady są równie ważne. Co do filmów przepełnionych przemocą- to jak kto lubi jakie kino, o gustach się nie rozmawia ;)

Ostatnio zmieniony: 2010-12-30 13:56:20