Jak bezpiecznie wybielić zęby domowymi sposobami?

Piękne białe zęby są marzeniem każdego jednak ich wybielanie domowymi sposobami może nieść za sobą pewne ryzyko. Dowiedz się jak je ograniczyć do minimum.

1

W internecie znajduje się wiele metod mających poprawić wygląd naszego uzębienia. Wiele z nich jednak może doprowadzić do pogorszenia stanu naszych zębów inne mają wręcz fatalne dla nich skutki w postaci nieodwracalnych uszkodzeń szkliwa.


2

Białe i zdrowe zęby nie zawsze idą w parze, tak drastyczne metody jak pocieranie zębów sproszkowanym węglem mogą przynieść krótkotrwałe efekty, jednak w ogólnym rozrachunku doprowadzają tylko do pogorszenia sytuacji.


3

Jeśli koniecznie chcemy stosować domowe sposoby najlepiej skorzystać z mieszanki sody oczyszczonej z cynamonem i wodą. Powstałą papkę wcieramy w zęby. Dzięki właściwością ścierającym z powierzchni zębów zostaje usunięty nawet trwały osad. W tym procesie mogą jednak powstawać mikrorysy na powierzchni szkliwa, zaleca się zatem po każdym zabiegu użycie pasty do zębów z dużą zawartością fluoru w celu odbudowania jego struktury.


4

Najlepszym sposobem do utrzymania zdrowego uśmiechu jest mycie zębów po każdym posiłku oraz regularne profilaktyczne wizyty u dentysty (co niestety większość polaków zaniedbuje). Postępując tak można utrzymać zdrowy i estetyczny wygląd zębów przez długie lata.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 06.10.2011

Komentarze