E-medycyna – czym jest i jak działa?

W czasach, gdy większość dziedzin naszego życia przenosi się do sfery cyfrowej, również medycyna zaczęła rozwijać się w kierunku nowych technologii. Pojawienie się pandemii jedynie przyspieszyło ten proces. Dziś możemy cieszyć się dobrodziejstwami e-medycyny. Co to dokładnie oznacza? Odpowiadamy poniżej! Dzięki e-medycynie coraz częściej możliwe jest uzyskanie dostępu do usług na odległość. E-konsultacje lekarskie zyskały na popularności jako szybka i komfortowa forma konsultacji ze specjalistą z danej dziedziny, jeśli nie jest wymagany kontakt fizyczny. Co jeszcze oferuje e-medycyna? Dowiesz się z poniższego artykułu!

1

Halomed – lekarze, skierowania, recepty online

Halomed – lekarze, skierowania, recepty online

Ogólnie rzecz biorąc, e-medycyna to wykorzystanie nowoczesnych technologii komunikacyjnych w celu dostarczenia usług medycznych. Rozwój e-medycyny oznacza, że powstają przychodnie internetowe takie jak Halomed – lekarze, skierowania, recepty online czy zwolnienia L4 są w nich dostępne tak samo, jak w tradycyjnych przychodniach czy gabinetach lekarskich.


2

Lekarze dostępni w ramach e-medycyny

Przychodnie internetowe, takie jak Halomed, oferują dostęp do różnego rodzaju specjalistów. Lekarze różnych specjalizacji mogą udzielać pacjentom e-konsultacji nawet w godzinach popołudniowych czy wieczornych, a także w weekendy i dni wolne. Poprzez platformę Halomed.pl można umówić się m.in. do:
alergologa;
dermatologa;
dietetyka;
endokrynologa;
gastrologa;
immunologa;
kardiologa;
laryngologa;
onkologa;
pediatry.
Oprócz wyżej wymienionych specjalizacji, w przychodni internetowej można też wykonać badania medycyny pracy lub umówić się na e-konsultację z psychologiem czy psychiatrą. Co bardzo ważne, taka forma e-konsultacji jest komfortowa, bezpieczna i możliwa godzinach, które odpowiadają pacjentowi.
E-recepta i e-skierowanie
Sama konsultacja lekarska online to nie wszystko, co można zyskać dzięki rozwojowi e-medycyny. Jeśli specjalista podczas takiej rozmowy uzna, że konieczne jest przepisanie leków lub wykonanie dalszych badań, może wystawić e-receptę lub e-skierowanie. Taki dokument jest tak samo ważny, jak ten wystawiony podczas tradycyjnej wizyty stacjonarnej.Jeśli lekarz wystawi Ci e-receptę, kod do jej realizacji otrzymasz natychmiast SMS-em lub na e-mail. Dzięki niemu możesz wykupić przepisane leki czy suplementy w dowolnej aptece w całym kraju. W podobny sposób lekarz w trakcie e-konsultacji może wystawić skierowanie na dodatkowe badania, takie jak USG, RTG, tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny.


3

E-medycyna – wygodna i szybka forma konsultacji

Popularność e-medycyny w Polsce wciąż rośnie, ponieważ **e-konsultacje lekarskie wraz z receptą lub skierowaniem **są komfortową alternatywą dla wizyty w tradycyjnej przychodni. Brak długich kolejek i pełnych poczekalni oraz możliwość umówienia wizyty nawet w godzinach wieczornych czy w weekend to atuty, które sprawiają, że coraz więcej Polek i Polaków wybiera tę formę leczenia. Jest to też świetna opcja dla osób pracujących za granicą.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 08.04.2024

Komentarze