Drogocenne działanie luteiny

Luteina to naturalny antyoksydant, który występuje w wielu produktach spożywczych. Popularność zyskał dzięki swojemu doskonałemu działaniu na wzrok. Jednak to nie jedyne z prozdrowotnych właściwości tego składnika. Luteina jest również wartościowa dla kondycji naszych włosów oraz pełni istotną rolę w hamowaniu procesów starzenia się skóry. Firmy kosmetyczne coraz częściej doceniają wartościowe właściwości luteiny w procesie tworzenia kosmetyków. Jej działanie wpływa pozytywnie nie tylko na proces regeneracji, ale również jako naturalny antyoksydant pozwala zwalczać wolne rodniki. Ponadto jej zastosowanie w kremach przyczynia się do ochrony skóry przed działaniem promieni UV.

1

Witamina dla oczu

Witamina dla oczu

Nie bez powodu luteina potocznie nazywana jest witaminą dla oczu. Jej właściwości są znane głównie gównie z doskonałego działania na wzrok. Jest ona często zalecana podczas leczenia zwyrodnienia plamki żółtej. Zwyrodnienie plamki żółtej to choroba, której konsekwencją może być całkowita utrata wzroku. Dodatkowo – luteina chroni nasze oczy przed szkodliwym działaniem słońca, którego promienie mogą uszkodzić siatkówkę oka.Obecnie oczy są stale narażone na nadmierne oświetlenie, również sztuczne. Coraz częściej pracujemy przy komputerach, a po pracy spędzamy czas oglądając telewizję czy korzystając ze smartfonów. W związku z tym suplementacja luteiny może znacznie przyczynić się do poprawy kondycji naszego wzroku, który jest codziennie narażony na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.Warto zaznaczyć, że niedobór luteiny może wiązać się z nadmiernym spożywaniem alkoholu czy paleniem papierosów. Nieprawidłowa dieta to również jeden z czynników przyczyniających się do wzrostu niedoboru luteiny w organizmie człowieka. Współczesny styl życia wielu osób nie sprzyja zapewnianiu właściwej suplementacji, która jest niezbędna do zachowania zdrowia i urody.


2

Suplementacja luteiny

Ten drogocenny składnik znajdziemy w wielu owocach i warzywach, tj. szpinak, sałata, groszek, jarmuż, awokado, agrest, kiwi, maliny czy marchew. Jednak czasami to nie wystarczy i warto sięgnąć po luteinę w formie suplementu. Objawy, które mogą wskazywać na jej braki w naszym organizmie to przede wszystkim znaczne pogorszenia wzroku, utraty zdolności ostrego widzenia czy widzenia centralnego.Należy jednak pamiętać, że nadmierne stosowanie może doprowadzić do zabarwienia skóry na kolor pomarańczowy. Wynika to z faktu, iż luteina jest barwnikiem z grupy karotenoidów, więc skutki mogą być podobne to nadmiernego spożywania marchwi. Poza tym jej nadmierne spożycie jest raczej niegroźne, ale mimo to każdy suplement powinniśmy dopasować do potrzeb naszego organizmu i dobrze zapoznać się z zasadami jego przyjmowania.www.auraherbals.pl


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 23.04.2021

Komentarze