Dlaczego powinnyśmy używać płynów do higieny intymnej?

Gdy dochodzi do niewłaściwej pielęgnacji okolic intymnych, rozpoczyna się namnażanie szkodliwych bakterii, grzybów oraz innych patogenów, co skutkuje pojawieniem się nieprzyjemnych objawów. Należą do nich różnego rodzaju podrażnienia i infekcje. Aby im zapobiec, należy zwracać szczególną uwagę na higienę osobistą. Najskuteczniejszymi kosmetykami do mycia tych części ciała są płyny do higieny intymnej.

1

Zalety płynów do higieny intymnej

Zalety płynów do higieny intymnej

Płyny do higieny intymnej działają antybakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo. Ma to istotne znaczenie, ponieważ ze względu na obecne w nich ciepło i wilgoć okolice intymne są środowiskiem sprzyjającym rozwojowi różnego rodzaju drobnoustrojów chorobotwórczych.Płyny do higieny intymnej łagodzą uczucie podrażnienia i świąd, niwelują również pojawiający się przy infekcjach nieprzyjemny zapach. Kolejnym plusem płynów do higieny intymnej jest ich pozytywny wpływ na zachowanie równowagi mikroflory pochwy, zwiększający kwasowość miejsc intymnych. Ponadto przeciwdziałają one wysuszaniu pochwy, zapewniając jej jednocześnie właściwą wilgoć oraz natłuszczenie.


2

Na jakie składniki w płynach do higieny intymnej warto zwrócić uwagę?

Wybierając płyn do higieny intymnej, warto sprawdzić, czy wszystkie jego składniki są neutralne dla skóry, i czy dany preparat nie posiada składników uczulających, nie podrażnia ani nie wysusza skóry. Warto też zwrócić uwagę, czy zakupiony przez nas płyn do higieny intymnej, nie narusza flory fizjologicznej ani nie zaburza pH pochwy. Dobry preparat służący do higieny intymnej nie może mieć w swoim składzie: środków powierzchniowo czynnych, parabenów, sztucznych barwników, konserwantów, substancji zapachowych, ani alkoholu etylowego.Natomiast dobrze, aby w zakupionym przez nas kosmetyku znalazły się saponiny i betainy, probiotyki, a także metabolity bakterii Lactobacillus, o działaniu bakteriobójczym i antygrzybicznym oraz substancje ułatwiające rozwój bakterii kwasu mlekowego.Ważnym składnikiem płynu do higieny intymnej jest też inulina ułatwiająca rozwój pozytywnych dla kobiecej pochwy bakterii oraz substancje takie jak D-panthenol lub alantoina czy wyciągi ziołowe np. z rumianku, lub aloesu mające działanie kojące i łagodzące podrażnienia.


3

Jakie płyny do higieny intymnej są dostępne na rynku?

Istnieje wiele uniwersalnych płynów do higieny intymnej, ale niektóre z nich dedykowane są konkretnym grupom osób. Dostępne są płyny intymne przeznaczone dla kobiet z wyjątkowo wrażliwą skórą, dla kobiet dojrzałych, dla ciężarnych oraz płyny intymne dla dziewczynek, a nawet dla dzieci. Można również bez trudu zaopatrzyć się w kosmetyki do higieny okolic intymnych dedykowane mężczyznom.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.11.2022

Komentarze