Diety oczyszczające organizm

Diety oczyszczające stosuje się w celu pozbycia toksyn, znajdujących się w naszym organizmie. Ma to zbawienne działanie dla naszego ciała. Większość osób, która stosowała dietę oczyszczającą stwierdziła, iż skóra zaczęła wyglądać lepiej, włosy i paznokcie również, osoby takie zaczęły mieć więcej energii i poprawił im się nastrój. Dla większości dieta oczyszczająca to głodówka, ale to nie prawda. Jest wiele możliwości na dietę oczyszczającą i wcale nie trzeba się posuwać do tak drastycznych środków.

1

Słynna głodówka

Wiele osób myśli, że jedyną możliwością pozbycia się toksyn z naszego organizmu jest głodówka. Nic bardziej mylnego. Oczywiście głodówka ma tyle samo zwolenników co przeciwników, jednak
jednak każdy z nas musi wybrać odpowiednia dietę dla siebie.
Każda osoba wybierająca dietę powinna być zdrowa, nie być w ciąży ani nie karmić piersią.
Typowa głodówka nie jest przeznaczona dla osób poniżej 25 roku życia. Wiele osób twierdzi, że głodówka również rozwija nasz świat wewnętrzny, ale jest to specyficzna forma "diety" oczyszczającej, polegająca na niejedzeniu, więc warto przed jej zastosowaniem skonsultować się z dobrym lekarzem.


2

Dieta owocowo-warzywna 3-4 dni

Dieta owocowo-warzywna 3-4 dni

Dieta owocowo - warzywna nie powinna trwać dłużej niż 3 do 4 dni. W trakcie jej trwania możemy jeść ok. 1-1,5 kg świeżych owoców oraz warzyw. Najlepiej by było aby warzywa pochodziły z własnej działki albo od zaprzyjaźnionej osoby, która ma taką działkę... Oczywiście dzielimy taka ilość owoców i warzyw na kilka posiłków od czterech do sześciu. W trakcie diety pijemy również soki owocowe, świeże, wyciskane oraz wodę mineralną. W trakcie trwania diety nie je się, np. fasoli, kukurydzy, żadnych warzyw strączkowych, a także warzyw i owoców z puszki. Warto w takiej diecie wspomagać się wodą mineralną z wyciśniętym sokiem z cytryny.


3

Dieta jabłkowa

Dieta jabłkowa

Dieta jabłkowa nie wymaga od nas tak naprawdę niczego specjalnego oprócz lubienia tego owocu.
Dieta jabłkowa trwa zazwyczaj około jeden do trzech dni. W jej trakcie, jak sama nazwa wskazuje, spożywamy jabłka, w dowolnej ilości. Pamiętajmy jednak, aby jabłka jeść ze skórką, bo to w niej jest najwięcej wartościowych składników. W trakcie tej diety, oczywiście można pić wodę mineralną oraz herbatki ziołowe.


4

Dieta koktajlowa

Dieta koktajlowa

Kolejną dietą oczyszczającą zdrową i przyjemną w stosowaniu jest dieta koktajlowa. Trwa ona również około dwóch do czterech dni. Dietę taką można przedłużyć do 2 tygodni.
Dieta w wersji 2-4 dniowej to picie 4 razy dziennie koktajli. Rano pijemy koktajl mleczny, do którego warto wybierać dobry kefir, maślankę albo jogurt naturalny. Przed południem wypijamy kefir owocowy. Tutaj najlepiej sprawdzą się cytryny, jabłka, śliwki czy truskawki. 3 i 4 koktajl to koktajle owocowe. Najlepsze są te z ogórków, buraków, selera, pomidorów.
W momencie kiedy chcemy przedłużyć taką dietę, należy do koktajli dołączyć pieczywo pełnoziarniste, bardzo chudą zupę warzywną na obiad. Możemy oczywiście jest także warzywa.


5

Produkty wspomagające oczyszczanie organizmu

Produktami wspomagającymi oczyszczanie organizmu są cytryna, jabłka, czosnek. Wodę mineralną z cytryną można pić zawsze. Bardzo dobrze sprawdza się również zielona herbata. Czosnek ma właściwości odtruwające organizm, więc również o nim warto pamiętać w trakcie swojej diety. Warto również od czasu do czasu zadbać o wypicie szklanki soku z kiszonej kapusty.


6

Z czego zrezygnować?

Wiadomo - jak dieta to dieta. Należy wówczas zrezygnować z kawy, zwykłej herbaty, ze wszelkich słodyczy, białego pieczywa, mąki, wszelkiej żywności przetworzonej, papierosów, alkoholu, czerwonego mięsa.


7

Nasze zdrowie

Diet oczyszczających jest bardzo wiele... Wybór jest ogromny i dzięki temu możemy dopasować każdą dietę do siebie. Ja przedstawiłam 3 najszybsze i moim zdaniem skuteczne.
Warto pamiętać aby przed przejściem na dietę zastanowić się nad swoim obecnym stanem zdrowia, oraz zastanowić się bardzo dokładnie nad wyborem takiej diety.
Należy również pamiętać, że po zakończeniu diety, kolejne produkty do jadłospisu należy wprowadzać stopniowo.
Pamiętajmy, jeżeli nie jesteśmy pewni co wybrać i czy na pewno będzie to dla nas właściwa diety, warto wybrać się do lekarza albo dietetyka. Na pewno pomoże nam w wybraniu drogi najbardziej odpowiedniej dla naszego organizmu.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 18.04.2014

Komentarze

Marto głodówka jak sama nazwa wskazuje polega na niejedzeniu.. Oczywiście pije się wówczas dużo... Dlatego lekarze na ogół, nie są zadowoleni, że ktoś podejmuje się takiego wyzwania..
Przyznam szczerze, że pierwszy raz słyszę, ze głodówka miałaby być jedzeniem ale mniej z mniejszą ilością kalorii.Podobnież jest dobra ale powinna być stosowana przez osoby naprawdę zdrowe, aby nie wyrządziła więcej szkody

Ostatnio zmieniony: 2014-07-17 13:56:10

Takie oczyszczanie organizmu zawsze sprawdza się.Ja kilka razy to stosowałam i są efekty.
Takie oczyszczanie organizmu zawsze sprawdza się.Ja kilka razy to stosowałam i są efekty.
Porada fajna, ponieważ jest zaczątkiem do dalszego poszukiwania. Jednak mam jedną uwagę, ponieważ napisałaś, że głodówka polega na niejedzeniu, a ja słyszałam, że głodówka jest nawet zdrowa, ale z umiarem i że chodzi o to, że po prostu trzeba dostarczać organizmowi mniej kalorii niż on potrzebuje. Nie myśl, że się mądrzę, bo nie znam się na dietach oczyszczających. Po prostu weryfikuję informacje i zastanawiam się, czy o to ci chodziło w tym punkcie.