Depilacja laserowa a wrastające włoski – czy laser rozwiąże problem?

Wrastające włoski to zmora wielu kobiet i mężczyzn, stosujących tradycyjne metody depilacji, zwłaszcza te polegające na wyrywaniu włosów. Skutecznym sposobem na pozbycie się tego problemu jest depilacja laserowa. Przeczytaj, w jaki sposób laser pomaga w likwidacji wrastających włosków.

1

Co to jest depilacja laserowa?

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest nowoczesną metodą usuwania owłosienia, która odznacza się wysoką trwałością efektów. Po serii zabiegów epilacji laserowej pacjent może cieszyć się idealnie gładką skórą przez wiele lat.Jak wyjaśniają eksperci z warszawskiej Kliniki Miracki, podczas depilacji laserowej sama wiązka światła nie niszczy włosa, następuje to w fazie selektywnej fototermolizy. Polega ona na selektywnej destrukcji termicznej tkanek za pomocą ciepła wytworzonego na wskutek przyjęcia odpowiednio dużej energii świetlnej. Wywołany efekt termiczny następuje po zetknięciu się światła lasera z melaniną, czyli barwnikiem znajdującym się we włosach i skórze. Energia absorbowana jest przez cebulkę – macierz włosa zostaje podgrzana wraz z otaczającymi ją drobnymi naczyniami krwionośnymi. Pozostałe tkanki, znajdujące się w pobliżu nie są uszkodzone, więc epilacja jest całkowicie bezpieczna. Po wykonaniu serii zabiegów usuwania owłosienia laserem można cieszyć się trwałym efektem gładkiej skóry, bez odrastających włosków, a więc również bez ich wrastania.


2

Przyczyny i konsekwencje wrastania włosków

Problem wrastających włosków dotyczy wielu osób. Przyczyną najczęściej jest nieprawidłowe usuwanie owłosienia – zwłaszcza stosowanie takich metod, jak wosk, pasta cukrowa, depilator elektryczny czy pęseta. Odrastające po tych zabiegach włosy są bardzo cienkie i miękkie, dlatego mogą mieć problem z przebiciem się przez skórę. Na skutek wrastania włosków można odczuwać swędzenie skóry, pojawiają się czarne punkciki oraz zaczerwienione krostki. Wrastające włoski mogą wywołać zapalenie mieszka włosowego, które objawia się mocno zaczerwienioną, podrażnioną i opuchniętą skórą, a także występowaniem licznych, wypełnionych ropą krostek. Może to doprowadzić do rozwinięcia dużo poważniejszego stanu zapalnego oraz skutkować bliznami. Miejsca, w których najczęściej powstaje ten problem to nogi, pachy i okolice bikini.


3

Jak epilacja laserowa pomaga na wrastające włoski?

Depilacja laserowa to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zapobieganie wrastaniu włosków. Laser usuwa owłosienie w całości, wraz z cebulkami, i zapobiega jego odrastaniu, zatem eliminuje problem trwale. Warto wiedzieć, że oprócz usuwania włosków, laser wspomaga też procesy regeneracyjne skóry, więc poprawia też jej wygląd.Aby cieszyć się efektem długotrwale gładkiej skóry, bez krostek i wrastających włosków, konieczne jest wykonanie zalecanej serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych. Laser działa bowiem tylko na włosy w fazie wzrostu. Liczba i częstotliwość zabiegów ustalana jest indywidualnie, ponieważ zależy od takich czynników, jak kolor, rodzaj, gęstość i grubość włosków.Czasem kosmetolog może poprzedzić depilację laserową serią zabiegów, pomagających pozbyć się wrastających włosków, np. mikrodermabrazją. Z kolei jeśli wrastające włoski doprowadziły już do stanu zapalnego skóry, zanim poddamy się laserowej depilacji, trzeba najpierw wyleczyć stan zapalny. Usuwanie włosów laserem jako metoda przeciwdziałania wrastaniu włosów polecana jest nie tylko przez kosmetologów, ale również przez lekarzy dermatologów wszystkim osobom, które mają skłonność do tej dolegliwości.Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat laserowego usuwania owłosienia, zapraszamy do kontaktu z ekspertami z Kliniki Miracki w Warszawie i Katowicach.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 10.08.2021

Komentarze