Czy wiesz, że owoc granatu ma właściwości odżywcze i lecznicze?

Jedz owoc granatu - będziesz zdrowy! To naturalne źródło młodości, zawiera kwas Omega 5, występujący tylko w tym owocu. Ma właściwości przeciwzapalne oraz spowalnia proces starzenia się skóry. Zobacz w poniższej poradzie, jakie właściwości zdrowotne i kosmetyczne posiada owoc granatu.

1

Owoc granatu zabezpiecza przed promieniami UV

Owoc granatu zabezpiecza przed promieniami UV Owoc granatu to serum na młodość.

Granat stanowi naturalną ochronę skóry przez promieniami UV. Przyspiesza też jej regenerację, poprzez pobudzanie do produkcji białek budulcowych. Oznacza to, że potrafi zregenerować skórę, która jest zbyt mocno eksponowana na słońcu. Dzieje się tak dlatego, że owoc granatu w swoich właściwościach zawiera kwas elagowy, który chroni przed utratą kolagenu i starzeniu się skóry.


2

W kosmetykach owoc granatu ma szerokie zastosowanie

W kosmetykach owoc granatu ma szerokie zastosowanie Granat się zaleca do suchej skóry.

Cały owoc granatu jak i pojedyncze części tego owocu, jest stosowany do produkcji wysokiej klasy kosmetyków. Najczęściej znajdziemy go w kremach, szamponach, odżywkach do włosów, farbach. Ma właściwości łagodzące podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Znajdujący się w owocu granatu kwas linolowy, silnie nawilża wysuszoną skórę. Zwłaszcza kobiety, chętnie sięgają po kosmetyki z dodatkiem owocu granatu, ponieważ wiedzą, że systematyczne pielęgnowanie skóry przedłuża młodość.


3

Inne witaminy w granacie

Inne witaminy w granacie W owocu granatu jest dużo pestek.

Podstawę stanowi witamina C i E. Jedzenie owocu granatu pozwoli na zahamowanie nieuchronnego procesu starzenia się skóry. Im więcej jesz owocu, tym później Twoja twarz i ciało będzie miało zmarszczki. Regularne stosowanie kosmetyków na bazie owocu granatu poprawia jakość skóry, nadając jej zdrowy wygląd. Balsamy i żele kosmetyczne, produkowane na bazie owocu granatu, charakteryzuje się pięknym i długotrwałym zapachem.


4

Pij sok z tego owocu

Pij sok z tego owocu Miewasz wysokie ciśnienie, pij sok i jedz owoc granatu.

Sok z tego owocu doskonale wpływa na układ krążenia i reguluje pracę serca. Badania wskazują, że owoc granatu chroni przed zawałem serca, jego właściwości pomagają też w profilaktyce i leczeniu schorzeń prostaty. Choć w większym stopniu owoc składa się z pestek, to, jako jeden z nielicznych owoców w całości jest wykorzystywany do produkcji kosmetyków i w celach spożywczych. Jego dobroczynne działanie zauważono już w czasach starożytnych, gdzie wierzono, że granat odpowiada za długowieczność i płodność. Oprócz witamin zawiera też potas, błonnik oraz białko. Pijąc sok z granatu, w naturalny sposób możesz obniżyć sobie ciśnienie. Kiedy zachorujesz na grypę albo przeziębisz się, nie zastanawiaj się, tylko wypij sok z granatów - to doskonała dawka witamin, wspomagająca organizm w okresach jego osłabienia. W weterynarii i farmakologii zwierzęcej, owoc ten stosowany jest w lekarstwach przeciw tasiemcowi.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.02.2014

Komentarze

Słyszałam,że najwięcej witamin mają pestki.
super