Czy spadek otrzyma właściwa osoba?

Podejrzenie synowej o romans, niepodobny do rodziny wnuk, nagłe pojawienie się osoby podającej się za członka rodziny.... Tego rodzaju sytuacje mogą powodować wątpliwości, czy spadek otrzyma rzeczywiście właściwa osoba. Zamiast żyć w niepewności, można jednak szybko i prosto uzyskać całkowitą pewność. Jak i dlaczego warto?

1

Dlaczego dobrze mieć pewność, zanim przepiszesz spadek?

Niechciane i natrętne myśli same nigdy nie znikają, a zaczynają narastać i powodować coraz większą frustrację. Przed przepisaniem spadku ważna jest całkowita pewność – uzyskana dzięki badaniom genetycznym. Dlaczego?• Dzięki pewności można na zawsze odzyskać spokój i pozbyć się męczących wątpliwości – niezależnie od wyniku badania.
• Jeśli wynik wykaże pokrewieństwo – będzie potwierdzeniem, że spadek otrzyma właściwa osoba.
• Jeśli wynik wykaże brak pokrewieństwa – pojawi się szansa na podjęcie odpowiednich kroków prawnych i rozwiązanie sprawy.


2

Czy rodzinne dylematy są rzadkie? Nie!

Niektórzy dziadkowie od początku mają wątpliwości – bo wnuk nie jest podobny, nie zgadza się grupa krwi, podejrzewają zdradę w związku swojego syna... I gdy wraz z upływem lat niepewność wciąż im towarzyszy, decydują się na wykonanie badania.A co z sytuacjami, gdy nagle pojawia się osoba podająca za krewnego, np. kobieta z dzieckiem – domniemanym wnukiem? One również mają miejsce, szczególnie w dobie internetu...


3

Badania genetyczne - czy jesteście rodziną?

Tak naprawdę mało kto wie, że badania DNA to nie tylko testy na ojcostwo. Pozwalają sprawdzić pokrewieństwo również np. między dziadkiem a wnukiem, babcią a wnuczką, rodzeństwem czy stryjkiem i bratankiem.Jak zrobić taki test DNA? Wystarczy przekazać dowolne próbki, także dyskretne – jak np. maszynkę do golenia, słomkę, inhalator, chusteczkę z katarem, smoczek, włosy z cebulkami czy szczoteczkę do zębów. Tak naprawdę nadaje się każdy materiał z DNA badanej osoby.Mając jakiekolwiek wątpliwości, czy spadek zostanie przepisany odpowiedniej osobie, warto zastanowić się na tym prostym rozwiązaniem.Autor: testDNA, www.testdna.pl


Galeria

Zdjęcie: © Olesia Bilkei/ 123rf.com Zdjęcie: © Olesia Bilkei/ 123rf.com

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 26.03.2019

Komentarze