Częste problemy ze stopami – jak z nimi walczyć?

Obecnie coraz więcej osób przykłada dużą wagę do zdrowia i odpowiedniego wyglądu swoich stóp. Jakie problemy najczęściej nam stwarzają i jak możemy je pokonać?

1

Grzybica stóp

Grzybica stóp

Grzybica stóp oraz powiązana z nią bardzo często grzybica paznokci to jedne z najczęstszych chorób tej części ciała. Chociaż schorzenia te nie są zbyt groźne, to ich pojawienie się znaczenie utrudnia nam życie. Najgorsze jednak, że pozbycie się „intruza” do łatwych nie należy – musimy uzbroić się w sporo cierpliwości i liczyć się z nawrotami. Podstawą jest szybkie zgłoszenie się do lekarza i podjęcie leczenia, w czym pomogą nam odpowiednie leki na grzybicę paznokci oraz stóp, np. marki Scholl. Co powinno nas zaniepokoić? Na pewno zaczerwieniona, swędząca i pękająca skóra stóp, grube, łamliwe i przebarwione paznokcie, a także nieprzyjemny zapach. Pamiętajmy też o profilaktyce – używaniu klapek i własnego ręcznika na basenie czy saunie.


2

Gdy ból utrudnia chodzenie

Niedopasowane, nieprzewiewne obuwie, a także częste chodzenie w butach na wysokim obcasie to jedna z przyczyn powstawania odcisków i pęcherzy. Potrafią one bardzo skutecznie utrudnić nam chodzenie, zwłaszcza gdy znajdą się w miejscu, gdzie stopa bezpośrednio styka się z krawędzią buta. W takiej sytuacji możemy sięgnąć po profesjonalne plastry na odciski oraz pęcherze, dzięki którym poruszanie się będzie o wiele łatwiejsze, a wrażliwe miejsce zostanie odpowiednio zabezpieczone. By uniknąć takich problemów w przyszłości, wybierajmy właściwie dopasowane obuwie z naturalnych materiałów.


3

Nadmierna potliwość

Nasze stopy muszą się pocić – zostały wyposażone w ogromną liczbę gruczołów potowych, które umożliwiają im odpowiednie funkcjonowanie. Jednak ciepło i wilgoć sprzyjają rozwojowi szkodliwych mikroorganizmów, a nieprzyjemny zapach czy uczucie ślizgania się stopy w bucie są bardzo niekomfortowe. Dlatego warto w ciepłe dni korzystać z dezodorantu bądź zasypki do stóp – także wtedy, kiedy jesteśmy zmuszeni przez cały dzień chodzić w krytym, mało przewiewnym obuwiu. Możemy też zainwestować w specjalne wkładki przeciwpotne, które zneutralizują przykry zapach oraz zapewnią uczucie świeżości i suchości na długi czas.


4

Pamiętając o codziennej higienie stóp, zapewniamy sobie nie tylko ich estetyczny wygląd, ale przede wszystkim zapobiegamy nieprzyjemnym chorobom i zyskujemy gwarancję komfortu.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 01.09.2014

Komentarze