Ból krzyża - przyczyny, co pomaga? TRU+

Jedną z powszechnie występujących dolegliwości dzisiejszego społeczeństwa jest ból krzyża, czyli odczuwany na dole pleców, w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Za przyczyny bólu krzyża u większości osób uznaje się przeciążenie kręgosłupa. Nie zmienia to jednak faktu, że ból może być bardzo doskwierający i konieczne jest jego łagodzenie. Sprawdź, w jaki sposób działa jeden z najskuteczniejszych sposobów na ból krzyża – elektrostymulacja TRU+!

1

Tryb życia jako główne przyczyny bólu krzyża

Tryb życia jako główne przyczyny bólu krzyża

W zdecydowanej większości przypadków, nawet u 9 na 10 osób, za ból krzyża odpowiada styl życia. Odcinek lędźwiowo-krzyżowy jest najbardziej obciążoną częścią kręgosłupa, a tym samym podatną na ból. Dolegliwości tego typu dotyczą ludzi w każdym wieku, co wynika przede wszystkim z obecnego trybu życia. Gdy doskwiera Ci ból krzyża podczas chodzenia, długotrwałego stania lub siedzenia, najprawdopodobniej przyczyny to:

 • siedzący tryb pracy;

 • długotrwałe przyjmowanie jednej pozycji, co zwiększa nacisk na odcinek lędźwiowo-krzyżowy;

 • chroniczny stres, jako czynnik zwiększający napięcie mięśniowe;

 • otyłość i nadwaga;

 • brak aktywności fizycznej, co sprzyja osłabieniu mięśni stanowiących podporę dla kręgosłupa;

 • przeciążenie mięśni i więzadeł – zbyt intensywny wysiłek, dźwiganie ciężkich przedmiotów, urazy sportowe.


2

Ból krzyża – możliwe przyczyny

Przynajmniej raz w życiu każdy z nas odczuwa ból krzyża, który mija samoistnie po kilku dniach. Niemniej jednak u wielu osób przyjmuje on charakter przewlekły i ma tendencję do nawracania. Warto pamiętać, że niewłaściwy styl życia skutkuje nie tylko bólem krzyża, ale przyczynia się także do schorzeń kręgosłupa, takich jak:

 • zmiany zwyrodnieniowe,

 • dyskopatia,

 • urazy mechaniczne.Ból krzyża może być potęgowany także wadami postawy. Zdarza się, że dolegliwości na dole pleców w rzeczywistości są objawem chorób narządów wewnętrznych, np. nerek i układu rozrodczego. Rzadko bóle lędźwiowo-krzyżowe wynikają ze zmian nowotworowych, a także infekcji. Jednak silne i często powtarzające się dolegliwości kręgosłupa, zwłaszcza ból krzyża promieniujący do nogi lub występujący jednocześnie z innymi objawami wymaga konsultacji z lekarzem.


3

Sposoby na ból krzyża – elektrostymulacja TRU+

W celu redukcji bólu najskuteczniejsze okazuje się połączenie ćwiczeń z rehabilitacją. Są to sposoby na ból krzyża, które sprawdzają się zwłaszcza w przypadku przewlekłego bólu. W takich przypadkach niewskazane jest zbyt częste przyjmowanie doustnych leków przeciwbólowych, które mogą drażnić błonę śluzową żołądka.Fizykoterapia obejmuje niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu, takie jak masaże, zabiegi wykorzystujące działanie pola magnetycznego, temperatury, czy impulsów elektrycznych o niskiej częstotliwości. Ostatnia z wymienionych metod dostępna jest do samodzielnego stosowania, bez konieczności wizyty w gabinecie fizjoterapeutycznym.Łagodzenie bólu krzyża od razu, gdy tylko pojawią się pierwsze dolegliwości, możliwe jest dzięki profesjonalnemu urządzeniu TRU+ do przezskórnej elektrostymulacji zakończeń nerwowych. To niewielkie urządzenie cechuje się wysokim profilem bezpieczeństwa, dlatego po wykluczeniu przeciwwskazań może być stosowane w terapii domowej także przez osoby starsze, czy chorujące na artretyzm i cukrzycę.


4

Jak TRU+ łagodzi ból lędźwiowo-krzyżowy?

TRU Plus wysyła impulsy TENS, których właściwości wykorzystują fizjoterapeuci podczas specjalistycznych zabiegów. Fale te docierają przezskórnie do zakończeń nerwowych i blokują impulsy bólowe wysyłane do ośrodkowego układu nerwowego. Dzięki temu ból krzyża ulega osłabieniu. Co więcej, TRU+ działa nie tylko w ognisku bólu, ale redukuje także bóle promieniujące, dlatego urządzenie przynosi ulgę w przypadku schorzeń różnego pochodzenia.Kolejnym działaniem TENS jest stymulacja organizmu do wytwarzania biologicznych związków o działaniu przeciwbólowych. Mowa o beta-endorfinach, które ze względu na właściwości uśmierzające ból i redukujące stres bywają nazywane hormonami szczęścia. Efekty takie uzyskuje się już po 30-minutowej terapii. W tym czasie nie jest wymagane wykonywanie żadnych ćwiczeń, czy specjalnych działań. Elektrostymulator TRU+ samodzielnie emituje fale TENS blokując przekaźnictwo impulsów bólowych. Jedyne, co należy zrobić, to ustawienie mocy urządzenie wybierając spośród 30 dostępnych programów.


5

Przeciwwskazania: posiadanie rozrusznika serca, metalowe/elektroniczne implanty, epilepsja, podłączenie do wysokoczęstotliwościowych sprzętów chirurgicznych.Nie stosuj urządzenia: na rany, wysypki, spuchnięte, zaczerwienione, zainfekowane miejsca, w miejscach lub w pobliżu miejsc gdzie występują zmiany rakowe, podczas kąpieli, snu, prowadzenia pojazdów, czynności w których TRU+ może rozproszyć uwagę i doprowadzić do urazu, w ciąży, w pobliżu wody. Przed użyciem skonsultuj się z lekarzem, jeżeli jesteś pod opieką lekarską, stosowałeś inne środki do leczenia bólu, masz choroby serca, niedawno przebyłeś operację. Przestań używać urządzenia i skonsultuj się z lekarzem jeżeli ból nie ulegnie zmniejszeniu, nasili się lub zauważysz jakiekolwiek działania niepożądane. Używaj urządzenia z ostrożnością, jeśli masz tendencję do wewnętrznego krwawienia np. po złamaniu lub urazie.
Działania niepożądane: podrażnienie skóry.


Dodaj komentarz

 1. Zaloguj się:
 1. 14.11.2020

Komentarze