Bądź gotów na narty - doradzamy, jaki sprzęt zabrać ze sobą

Wybierasz się na narty i nie wiesz, jak się do tego przygotować? Przygotuj z nami listę najpotrzebniejszych rzeczy, dzięki czemu nie będziesz musieć się obawiać, że czegoś zapomniałeś.

1

Wygodna i nieprzemakalna odzież narciarska

Wygodna i nieprzemakalna odzież narciarska Bądź gotów na narty - doradzamy, jaki sprzęt zabrać ze sobą

Pakując się na stok, nie możemy przede wszystkim zapomnieć o ciepłej, wygodnej i nieprzemakalnej odzieży. Bardzo ważne jest, by była ona wykonana z materiałów, które nie tylko chronią przed wilgocią, ale także umożliwiają przepuszczanie oddawanej przez nasze ciało pary wodnej. Nie tylko wychłodzenie organizmu jest niebezpieczne, ale także jego przegrzanie. Nie da się nie wspomnieć też o dyskomforcie. Ważnym elementem kurtki narciarskiej oprócz otworów pod pachami, umożliwiającymi wentylację, są także mankiety, które można założyć na kciuk. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że śnieg dostanie się do naszych rękawów, a o to podczas zimowych aktywności nietrudno. Dodatkowym udogodnieniem może być także możliwość podpięcia kurtki do spodni. Jeśli szukamy ciekawych modeli, z pomocą przychodzi nam kolekcja spodni narciarskich sklepu Sportano. Wybierając odpowiednią kurtkę, nie zapominajmy także o kapturze. Każdy z nas idąc na stok, potrzebujesz też wziąć ze sobą takie rzeczy jak klucze czy dokumenty. W tym wypadku bardzo dobrze jest mieć takie okrycie wierzchnie, które posiada wiele kieszeni zapinanych na zamek. Dzięki temu nie tylko nie musimy się przejmować, że coś nam z nich wypadnie i zostanie zgubione gdzieś na stoku w śniegu, ale także zapobiegamy w ten sposób dostaniu się śniegu do wnętrza kurtki i np. zamoczeniu telefonu czy ważnych dokumentów papierowych.


2

Niezawodny i dobrze dobrany sprzęt narciarski

Niezawodny i dobrze dobrany sprzęt narciarski Bądź gotów na narty - doradzamy, jaki sprzęt zabrać ze sobą

Oczywiście. jeśli wybieramy się na stok, zapewne chcemy uprawiać sporty zimowe. W zależności od tego, na jaką dyscyplinę się zdecydujemy, musimy znaleźć odpowiednią deskę snowboardową lub najlepsze narty damskie lub męskie. Potrzebne będą także odpowiednie buty. Podczas wyboru odpowiedniego sprzętu ważny jest nie tylko nasz wzrost czy waga, ale także to, do jakiej jazdy ich potrzebujemy. Liczy się także stopień zaawansowania. Osoby szczupłe powinny raczej wybierać krótsze narty, natomiast nieco grubsze, modele dłuższe. Choć krótsze narty są bardziej skrętne, to niestety też wolniejsze i mniej stabilne. Narty dłuższe są nie tylko stabilniejsze, ale i szybsze. Istotna jest także szerokość nart. Węższe modele świetnie sprawdzą się na przygotowanych stokach, mają lepszą zwrotność, natomiast poza trasami lepsze będą narty szersze, które nie będą zapadać się w biały puch. Biorąc pod uwagę twardość nart, pamiętajmy, że dla osób początkujących i dzieci lepszą opcją będą bardziej miękkie modele, natomiast dla doświadczonych narciarzy, korzystniejszym rozwiązaniem będzie wybór nart twardych i szybkich. Jest wiele modeli nart, dostępne są m.in. freeride, skitour czy race. Każdy z nich ma swoje charakterystyczne cechy. Zanim wybierzesz odpowiedni model, zapoznaj się ze szczegółową specyfikacją. Podczas wyboru idealnej deski snowboardowej, sprawa wygląda bardzo podobnie. Tu też mamy do wyboru różnego rodzaju długości czy twardość. Nie jest to bez znaczenia. Dlatego warto przed zakupem zdobyć niezbędną wiedzę lub poprosić o pomoc profesjonalistę.


3

Nie zapominaj o akcesoriach

Nie zapominaj o akcesoriach Bądź gotów na narty - doradzamy, jaki sprzęt zabrać ze sobą

Wybierając się na stok, musimy pamiętać także o takich elementach jak kask oraz gogle. O kontuzje na stoku nie jest trudno, dlatego odpowiednia ochrona głowy jest niezmiernie ważna. Pamiętaj, by kask posiadał otwory, które umożliwiają odprowadzenie ciepła, a także był odpowiedniego rozmiaru. Podczas potrząsania głową nie może się on przemieszczać. Bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa są także gogle. Nie tylko chronią nasze oczy przed dostaniem się do nich ciał obcych, ale także przed nadmiernym promieniowaniem i silnym wiatrem. Dodatkowo umożliwiają nam lepszą widoczność w zmiennych warunkach oświetleniowych. Istotnym elementem wyposażenia są także wygodne, niekrępujące ruchów i nieprzemakalne rękawiczki. Kurtka, spodnie, buty, rękawice, gogle oraz kask to podstawa. Do tego oczywiście snowboard lub narty. Znajdziesz zarówno damskie i męskie modele na Sportano.pl. Jeśli się dobrze przygotujesz, pobyt na stoku będzie nie tylko przyjemny, ale także bezpieczny.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 24.01.2023

Komentarze