Zegarki Timex: legenda rynku czasomierzy. Co warto wiedzieć o tej firmie?

Czasami czas biegnie zbyt szybko, innym razem zbyt wolno. Zegary zdecydowanie pomogły usystematyzować jego upływ, przy okazji stając się charakterystycznym (i zwykle modnym) elementem garderoby. Jednym z producentów tego małego i niezwykle przydatnego urządzenia jest amerykańska marka Timex, której produkty cieszą się niesłabnącą popularnością.

1

Jak Timex zawojował zegarmistrzowski rynek…

Jak Timex zawojował zegarmistrzowski rynek…

Firma powstała w XIX w. w Naugatuck Valley w Connecticut, zwanej “Szwajcarią Ameryki”. Pierwszymi jej produktami były zegary półkowe i kominkowe, a następnie przełomowe dla zegarmistrzowskiego rynku - tanie zegarki kieszonkowe. Może to niewiarygodne, ale stuczęściowy, niewielki damski zegarek “Elfin” został najszybciej sprzedającym się zegarkiem na świecie! Początkowo firma ta wcale nie była znana pod określeniem Timex. Pierwszą nazwą marki była Waterbury Clock. Wszystkim znany Timex Corporation powstał dopiero w okolicach 1950 r., po wyprodukowaniu nieprawdopodobnie popularnego zegarka naręcznego Timex o mocno reklamowanej (i sprawdzanej publicznie) wytrzymałości.


2

…i zapoczątkował pewien trend

Trend oparty właśnie na praktyczności połączonej ze stylowym wyglądem wyróżnił Timex spośród innych marek. Pewnego rodzaju rewolucję na rynku Timex wprowadził także w latach 90. dzięki elektroluminescencyjnym tarczom. Obecnie marka Timex ma w swoim portfolio niesamowitą ilość różnorodnych modeli czasomierzy, w których każdy znajdzie coś dla siebie z aktualnych i klasycznych trendów. I choć Timex nie jest już zaliczany do liderów na rynku, to budzi ogromne zaufanie swoich klientów. Co ciekawe, czasomierz tej marki docenił i nosił nawet sam prezydent Stanów Zjednoczonych, Bill. Clinton


3

Gdzie można kupić zegarki Timex?

Zegarki Timex sprzedawane są w około 80 krajach na świecie. W Polsce bez problemu można je kupić sklepach stacjonarnych i nie tylko. W swojej ofercie zegarki Timex ma też między innymi internetowy sklep ZegarkiCentrum. Znaleźć można nie tylko różnorodne damskie i męskie modele przeznaczone dla osób dorosłych. Na rynku dostępne są także zegarki idealne dla dzieci.


4

Zegarki dla dzieci Timex

Zegarki dla dzieci Timex Dziecięcy zegarek Timex Youth T89001

Czy wiesz, że Timex zasłynął także z zegarków dla dzieci z Myszką Miki? Obecnie kolekcja dla dzieci obejmuje mnóstwo wielokolorowych modeli, które przypadną do gustu każdemu dziecku.


5

Zegarki męskie Timex

Zegarki męskie Timex Timex Performance Sports T5K195

Dla mężczyzn oferta marki Timex jest wręcz olbrzymia. Bez problemu można znaleźć tu zegarek Timex z analogową tarczą (np. Timex Weekender TW2R27200), a dla osób lubiących nowoczesne rozwiązania, zaproponować można z kolei zegarek Timex elektroniczny, np. z kultowej linii Ironman czy. Wyróżnić tu można także zegarki sportowe męskie Timex, będące połączeniem wielu przydatnych funkcji z wyjątkowym designem.


6

Klasyczne damskie zegarki Timex

Klasyczne damskie zegarki Timex Złoty zegarek damski Timex Classic T2N598

Kobiety były w marce Timex były tak naprawdę obecne od początku. Najpierw w produkcji jako osoby o sprawniejszych i delikatniejszych palcach niż mężczyźni, a następnie jako klientki. To właśnie dla nich powstała w latach 60. kultowa linia Cavatina, która oferowała możliwość zakupu ozdobnego czasomierza w przystępnych dla mas cenach. Obecnie, dla miłośniczek prostej klasyki Timex oferuje m.in. zegarek damski Timex Classic T2N598. Uniwersalny design tego modelu tworzy pozłacana stal szlachetna, modna bransoleta typu MESH oraz okrągła koperta z czytelną tarczą.
O tym, jak bardzo różnorodne produkty posiada Timex świadczy m.in. kolekcja zegarków Timex Fairfield. Damski i bardzo elegancki Timex Fairfield TW2T37000 w kolorze srebrnym jest nieco podobny do zegarka Timex Classic. Innym modelem z tej kolekcji jest produkt z bardzo delikatnym i floralnym wzorem na pasku z naturalnej skóry. Z pewnością zachwyci zarówno te młodsze, jak i starsze elegantki. Dla osób lubiących luźniejszy design, znaleźć można tu też zegarki mocowane na materiałowych paskach. Wszystkie czasomierze posiadają podświetlane tarcze.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.12.2021

Komentarze