Szablony obróbki w NX CAM

Nowoczesne rozwiązania softwarowe optymalizują wszelkie prace przy tworzeniu innowacyjnych produktów oraz gwarantują integrację różnych dyscyplin inżynierskich. Spośród polecanych narzędzi do komputerowego wspomagania wytwarzania warto wymienić oprogramowanie NX CAM, które można w pełni dostosować do potrzeb czy standardów przedsiębiorstwa. Istnieje możliwość edycji albo utworzenia własnego szablonu obróbki. Korzystanie z domyślnych konfiguracji jest szczególnie przydatne w momencie rozpoczynania nowych projektów.

1

Modyfikacja istniejących szablonów

Modyfikacja istniejących szablonów

Na wybór powyższej opcji decydują się najczęściej osoby, które podczas pracy z oprogramowaniem Siemens NX powtarzają te same czynności. Modyfikacji istniejących szablonów można dokonać w szerokim zakresie. Większość użytkowników NX CAM decyduje się na skorzystanie przykładowo z mill_contour.prt, mill_planar.prt lub mill_multi-axis.prt. Istnieje opcja wprowadzenia tymczasowych modyfikacji poprzez skopiowanie i zapisanie konkretnego pliku pod inną nazwą. Użytkownicy oprogramowania powinni upewnić się jednak, że posiadają wymagane uprawnienia.Spośród wielu możliwości związanych z edycją szablonów obróbki w NX CAM warto wymienić:zmianę domyślnej głębokości i szyku skrawania;
zaokrąglenie ścieżki w narożach;
włączenie lub wyłączenie konkretnych operacji oraz tworzenie nowych geometrii z listy wyboru;
załadowanie określonych narzędzi zapisanych w bibliotece.


2

Tworzenie własnego szablonu

W tym przypadku niezbędne jest przygotowanie pliku na wzór metody, która została opisana powyżej. W pierwszej kolejności należy nadać mu własną nazwę, po czym umieścić w domyślnej lokalizacji. Po otwarciu pliku powinny pojawić się zarówno szablony calowe (ENGLISH), jak i metryczne. Następnie można dodać nowy wiersz zawierający wcześniej nadaną nazwę. Stworzony szablon będzie widoczny po ponownym uruchomieniu oprogramowania.


3

O firmie CAMdivisionDostawca pakietu NX CAD/CAM/CAE jest platynowym partnerem handlowym „Siemens Digital Industries Software”. Firma CAMdivision zajmuje się nie tylko dostarczaniem zintegrowanych rozwiązań softwarowych, ale też tworzeniem autorskich aplikacji oraz postprocesorów. Regularnie organizuje szkolenia online i stacjonarne. Prowadzi również bloga, na którym zespół ekspertów z CAMdivision zamieszcza porady z zakresu NX CAD/CAM/CAE i możliwości modyfikacji istniejących szablonów obróbki w NX CAM.


4

Podsumowanie

Domyślne konfiguracje są dostępne dla użytkowników Siemens NX wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem. Różnią się między sobą kolejnymi aktualizacjami NX CAM. Szablony domyślne są szybkimi kreatorami, które przyspieszają i uskuteczniają proces obróbczy. Doskonale sprawdzają się podczas kreowania strategii obróbki elementów wytwarzanych z różnego rodzaju materiałów. W głównej mierze służą do zarządzania procesem wytwarzania ulepszonych produktów. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że nie wymagają ponownego przygotowania zestawu narzędzi.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 06.12.2022

Komentarze