Jak zwiększyć sprzedaż na allegro?

Sprzedajesz na allegro, ale słabo Ci idzie? Ludzie nie odwiedzają Twoich aukcji? Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby to zmienić.

  • Konto w Allegro.pl
1

Po pierwsze, przeanalizuj tytuł aukcji. Sprawdź,czy tytuł Twojej aukcji zawiera najważniejsze informacje o sprzedawanym przedmiocie. Sprawdź, czy zawiera też słowa kluczowe związane ze sprzedażą danego przedmiotu. Jeśli sprzedajesz np twardy dysk od komputera, to użyj jego fachowej nazwy, a nie tej, która używa na jest popularnie (np. "dysk", czy "twardy" to będzie za mało, tytuł powinien zawierać całą frazę "twardy dysk" lub dysk twardy - tu już nie ma różnicy).


2

** Najważniejsze **
Opis przedmiotu tez nie może być krótki bo kupujący może odebrać to w sposób że nic nie wiesz o sprzedawanym przez siebie przedmiocie. Tutaj podam przykład karty graficznej nie wystarczy że napiszesz że ma 1gb pamięci czy coś innego. Opisz to w taki sposób, aby osoba, które się kompletnie nie zna na sprzęcie komputerowym wiedziała co zdziała na tym sprzęcie. Możesz napisać np że dzięki tej karcie będziesz mógł zagrać w najnowszą grę (podaj kilka tytułów), podaj jakie ma wyjścia (np. hdmi ) i co dzięki nim można zrobić.


3

Jeśli sprzedajesz używany przedmiot to dodaj też dlaczego właśnie go sprzedajesz. Czy to z powodu że wymieniasz na nowy, czy też po prostu sprzęt jest za mocny dla Ciebie. Powinieneś także napisać ile czasu sprzęt był używany. Chyba że sprzedajesz coś nowego. W takim przypadku zamieść informację czy sprzęt jest na gwarancji, jeśli tak, to na jak długo.


4

I chyba punkt najważniejszy. Nie ukrywaj wad. Nie zmniejszaj czcionki, gdy piszesz o wadach bo wtedy allegrowicze potraktują Cię jako oszusta.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Nie rób błędów ortograficznych, to świadczy o Tobie.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 05.07.2010

Komentarze