Jak zrobić twardy reset na urządzeniach z Androidem?

Smartfony i tablety z system Android pracują dość stabilnie nawet przy dużym obciążeniu procesorów, dlatego też użytkownicy korzystający na co dzień z wielu aplikacji raczej nie zgłaszają problemów związanych z nieprawidłowym lub spowolnionym działaniem sprzętu. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, kiedy system nie działa prawidłowo, łapie „zawiechy” lub sam się restartuje.

1

Trudny przypadek

A co jeżeli użytkownik zapomni kombinacji klawiszy do odblokowania ekranu? Sytuacja absurdalna, jednak dość często spotykana. W takim przypadku warto pomyśleć o wykonaniu twardego resetu.
Ustawienia fabryczne można przywrócić na dwa sposoby. Na samym początku omówmy zatem przypadek trudniejszy.


2

Nie możemy włączyć telefonu

Jeśli uruchomienie urządzenia w trybie awaryjnym nie załatwi sprawy, pozostaje nam wykonać twardy reset przez uruchomienie w specjalnym trybie odzyskiwania.
Po pierwsze upewniamy się, czy urządzenie jest wyłączone.


3

Kombinacja klawiszy

Wciskamy i przytrzymujemy odpowiednie klawisze, aby uruchomić urządzenie w trybie odzyskiwania. Każdy producent podaje inną kombinację klawiszy. Oto kilka przykładów:-Samsung Galaxy S3: Volume Up + Home + Power (kombinacja odnosi się do wszystkich modeli Samsunga)
-Motorola Droid X: Home + Power
-Nexus 7: Volume Up + Volume Down + PowerJeżeli nie znają Państwo kombinacji klawiszy dla swojego urządzenia, radzimy zajrzeć na stronę producenta lub do instrukcji obsługi.


4

Recovery mode

Recovery mode

Po włączeniu urządzenia w trybie awaryjnym na ekranie pojawia się ikonka Androida leżącego na plecach i lista komend. „Volume Up i „Volume Down” przewijamy podświetlany pasek, a za pomocą przycisku "Power"wybieramy komendę „Recovery Mode”.
Następnie przytrzymujemy przycisk „Power” i „Volume Up”.
Na ekranie pojawi się menu odzyskiwania systemu, z którego wybieramy komendę „wipe data/factory reset" i aktywujemy przyciskiem „Power”.


5

Delete user data

Delete user data

Kolejnym krokiem jest wyszukanie komendy „delete all user data” i zaakceptowanie jej przez naciśnięcie klawisza "Power".
A teraz pozostaje nam cierpliwie czekać na rozruch urządzenia. Zazwyczaj trwa to kilka minut.


6

Łatwiejszy przypadek

Aby wykonać hard reset na włączonym telefonie, wybieramy opcję „Ustawienia”, a następnie „Kopia zapasowa i resetowanie”. Na ekranie pojawia się lista aplikacji, kont mailowych i prywatnych danych użytkownika, które zostaną wymazane z pamięci po zresetowaniu smartfona albo tableta.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 25.09.2013

Komentarze