Jak zrobić screena ?

Chcesz zrobić zrzut ekranu, lecz nie masz pomysłu jak to zrobić? Potrzebujesz zarchiwizować zawartość ekranu, bo pomoże Ci to w rozwiązaniu jakiegoś problemu? Wystarczy, że zrobisz screena i to co potrzebujesz będziesz miał zapisane. W tej poradzie dowiesz się jak zrobić screena.

1

Żeby zrobić screena najpierw otwórz interesującą Cię zawartość. Czy to odpowiednią stroną internetową czy pulpit, czy pojawiający się problem na ekranie komputera. Oczywiście jeśli potrzebujesz tylko części ekranu, a nie całego jest taka możliwość, ale o tym później.


2

Odszukaj na klawiaturze swojego komputera przycisku PrintScreen. Po wciśnięciu tego przycisku to, co było widoczne na ekranie będzie zapisane w pamięci podręcznej.


3

Następnie otwórz program graficzny. Może to być Paint, który jest dostępny standardowo na komputerze, na którym jest zainstalowany Windows. Wejdź w manu edycja a następnie wybierz opcję wklej. W tym momencie pojawi się całość interesujące Cie ekranu. Jeśli potrzebujesz tylko jego części, możesz przyciąć oraz do odpowiedniego fragmentu. Kolejną czynnością jest zapisanie pliku. Oto cała odpowiedź na Twoje pytanie: jak zrobić screena.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • zdjęcie pochodzi z http://www.flickr.com/photos/sixsteps/319200097/sizes/s/in/photostream/


Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 10.12.2011

Komentarze