Jak zrobić screena konkretnego obszaru i automatycznie go zmniejszać?

Robiąc screena zazwyczaj wrzucamy go na Painta lub inny program graficzny i zapisujemy. Czasem chcemy konkretny element ze screena, więc tracimy czas na wyeksponowanie go. Są to niepotrzebne i czasochłonne czynności, które można ominąć. Zrzut konkretnej części ekranu i autozapis? Nic trudnego!

  • ściągnij HoverSnap!: http://www.snapfiles.com/get/hoversnap.html
1

Ściągamy program HoverSnap i otwieramy.
Klawiszologia:
Print Screen= zrzut z ekranu
Ctrl+Print Screen= screen zaznaczonego przez nas obszaru
Alt+Ctrl= screen aktywnego okna
Jeżeli chcemy, by cyknięcie screena zostało przypieczętowane dźwiękiem, zaznaczamy opcję "Play sound when done".


2

W drugim polu (Snapshot format) zaznaczamy format, w którym chcemy zapisać obraz. Aby zmienić wymiary, musimy zaznaczyć opcję "Resize capture" i zmieniamy wartości width (szerokość) i height (wysokość). Jeżeli zrzut chcemy dodać jako zdjęcie do porady, najlepiej zapisać w formacie *.PNG w rozmiarach 225X164.


3

W rubryce "File Storage" wybieramy folder zapisu pliku oraz jego nazwę. Powinniśmy także zaznaczyć opcję "Auto-generate filename on new capture". W przeciwnym razie, każdy nowy screen będzie zastępował poprzedni.
Kiedy już zedytujemy opcje wg własnego gustu klikam "Hide!" i używamy klawiszy z kroku 1, aby zrobić zdjęcie. Jeżeli chcemy inne preferencje, po prostu klikamy ikonkę programu w pasku zadań i zmieniamy.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 11.09.2010

Komentarze

Super porada!

Ostatnio zmieniony: 2010-09-12 14:06:53