Jak zrobić screen, print screen, zrzut ekranu - prosty sposób

Zrzut ekranu to zadanie proste, ale wymagające kilku działań. Ja używam darmowego programu Paint, który można ściągnąć z internetu oraz szukam na klawiaturze klawisza z napisem Prnt Scrn. Oto instrukcja krok po kroku:

1

  1. Otwieram folder z obrazkami, klikam na obojętnie który z nich, a następnie otwieram go w programie Paint. Jest to jeden z podstawowych programów graficznych, do pobrania za darmo po polsku.


  2. Moim celem jest otworzyć w Paincie nową stronę. Na ekranie mam nadal moje stare zdjęcie, otwarte w Paincie. W lewym górnym rogu klikam na ikonkę białej kartki lub wchodzę w PLIK (File) i Nowy (New). Otwiera się nowa strona Painta.


  3. Przechodzę do internetu i strony, której widok na ekranie chcę skopiować, przesuwam ekran tak, żeby np. schować górny pasek i na klawiaturze szukam guzika z napisem PRNT SCRN (Print Screen). Naciskam go - i już widok jest skopiowany do pamięci komputera. Teraz zrzut ekranu musi być wklejony do Painta.


  4. Przechodze do Painta, w górnym pasku klikam EDIT. Z rozwiniętego menu wybieram Wstaw (Past) - funkcja jest aktywna i podświetlona, ponieważ w pamięci komputera jest obrazek. W tym momencie na ekranie Painta pojawia się nasz zrzut.


  5. Pozostaje zachować - czyli kliknąć PLIK oraz Zachowaj, lub od razu Zachowaj jako - nazwijmy go od razu tak, żeby łatwiej nam go było znaleźć.
6.Nie zamykam Painta, dopóki mam do zrobienia kolejne Pront Screeny, w zamian klikam za każdym razem Plik i Nowy. Przy tej czynności automatycznie system pyta mnie czy zachować poprzedni i jak go nazwać, więc jednocześnie nie kumuluję otwartych okienek i mam podpowiedzi poprzedniej nazwy .Jest to sposób na zrzut ekranu po babsku (podejrzewam, że eksperci IT mogą mieć inne rozwiązanie), ale dla mnie najważniejsze jest, że działa.


Przeczytaj teraz:

Galeria

Wyszukaj dowolne zdjęcie w pamięci swojego komuptera i otwórz je w programie Paint. Później kliknij na "Plik" , a potem na "nowy". Wyszukaj dowolne zdjęcie w pamięci swojego komuptera i otwórz je w programie Paint. Później kliknij na "Plik" , a potem na "nowy".
W nowo otwartym oknie pojawi się biała płaszczyzna. Uzyj klawiszy CTRL i V - obrazek wklei się. Teraz wystarczy go zapisać w pamięci. W nowo otwartym oknie pojawi się biała płaszczyzna. Uzyj klawiszy CTRL i V - obrazek wklei się. Teraz wystarczy go zapisać w pamięci.
Szukaj na klawiaturze  i przyciśnij. Raz. Szukaj na klawiaturze i przyciśnij. Raz.

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.03.2014

Komentarze

Porada bardzo przydatna na 5+