Jak znaleźć bezpłatne szkolenia Microsoft?

Firma Microsoft jest jednym z gigantów rynku IT na świecie. To oni stworzyli najpopularniejszy system operacyjny - Windows w mniej lub bardziej udanych odsłonach. To oni rozwinęli technologię systemów serwerowych, mają duży wkład w rozwój wirtualizacji, czy posiadają ciekawe rozwiązania z zakresu pracy w chmurze. Jako potentat w wielu dziedzinach, nie zapominają o użytkownikach swoich technologii. Microsoft stawia na edukację i stara się przybliżyć ludziom tajniki konfiguracji i utrzymania. Dostępnych jest wiele szkoleń z zakresu technologii Microsoft, zakończonych za zwyczaj cenionym wysoko w branży IT certyfikatem. Za zwyczaj są kosztowne, ale inwestycja jest opłacalna. Co zrobić, gdy sami nie mamy jednak odpowiednich funduszy, nasz pracodawca nie pozyskał dofinansowania do naszego szkolenia, lub zwyczajnie chcemy tylko się przekonać co dana technologia nam zaoferuje, bez ryzyka błędnej inwestycji pieniędzy? Rozwiązaniem jest możliwość nauki za darmo.

  • komputer
  • chęci wyszukiwania
  • dostęp do Internetu
1

Pierwszym miejscem które nam to oferuje jest portal Microsoft Learning (http://www.microsoft.com/learning/pl/pl/default.aspx). Znajdziemy tu wiele materiałów szkoleniowych - ćwiczenia, książki, filmy, prezentacje, testy, wirtualne laboratoria i tym podobne. Portal daje nam możliwość określenia ścieżki nauki i podążania tym torem.


2

Nowością jest portal Microsoft Virtual Academy (http://www.microsoftvirtualacademy.com/). Szkolenia tam zawarte jak na razie dotyczą tylko pracy w chmurze (Azure, Office 365), ale portal się szybko rozwija i pojawiło się nawet szkolenie w języku polskim. Użytkownicy innych krajów mają dużo bogatszą ofertę, więc tylko czekać aż i u nas będzie ona dostępna.


3

Ostatnią, najbardziej widowiskową możliwością, są wirtualne laboratoria Microsoft. Praktycznie każda technologia posiada takie dostępne i w całości za darmo. Polegają one na udostępnieniu słuchaczom kompletnego środowiska do pracy i testowania danego rozwiązania. Czyli testując możliwości Active Directory, mamy do dyspozycji w pełni gotowy do pracy wirtualny system serwera + środowiska stacji roboczych. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać "Microsoft Virtual Labs ..." w miejsce kropek wstawić interesujący nas zakres (np. Exchange) i gotowe!


Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 24.09.2011

Komentarze

Ciekawe, jeżeli ktoś lubi się uczyć.

Ostatnio zmieniony: 2011-11-11 22:04:55

Ciekawa porada ;)

Ostatnio zmieniony: 2011-10-23 17:16:33