Jak zmniejszyć zużycie baterii w iPhonie 4s?

Posiadacze iPhone'a 4s doskonale wiedzą, jaką uciążliwością jest bardzo krótki czas, w jakim rozładowuję się zamontowana w nim bateria. Poniżej przedstawię kilka sposobów na zwiększenie czasu pracy baterii oraz na zmniejszenie jej zużycia.

1

Zmniejszenie jasności wyświetlacza:

Ustawienia => Jasność i tapeta => suwak na górze menu przesuwamy na najmniejszą wartość

Dzięki temu mniej baterii zużywa się na podświetlenie ekranu dotykowego.


2

Wyłączenie Bluetooth:

Ustawienia => Bluetooth => wyłączamy Bluetooth suwakiem na górze strony


3

Wyłączenie aplikacji uruchomionych w tle:

Wyjście z włączonej aplikacji poprzez naciśnięcie przycisku powrotu na iPhonie nie zamyka jej lecz minimalizuje. Często przez nieświadomość tego zostawiamy pełno zminimalizowanych aplikacji, które powodują zwiększenie zużycia baterii.

Klikamy dwa razy szybko w przycisk powrotu na iPhonie => przytrzymujemy palcem losową ikone na pasku, który pojawił się na dole ekranu => naciskamy po kolei w czerwony znak przy każdej aplikacji


4

Wyłączenie opcji automatycznego pobierania poczty / ręczne pobieranie poczty:

Dużo baterii zużywa się w momencie pobierania nowej poczty na iPhone'a. Warto dlatego włączyć opcję ręcznego pobierania poczty aby pobierać ją tylko wtedy kiedy oczekujemy na ważnego maila lub kiedy jesteśmy blisko źródła zasilana aby nie marnować baterii, kiedy jej potrzebujemy.

Ustawienia => Poczta, kontakty, inne => Pobieraj nowe dane => Wyłączamy opcję "Push" na górze ekrany poprzez przesunięcie suwaka w lewo; opcję Fetch ustawiamy na "Ręcznie"


5

Ustawianie autoblokady:

Kiedy autoblokada ustawiona jest tak, aby włączała się po jak najkrótszym okresie czasu niekorzystania z telefonu, wtedy mamy pewność, że nie zmarnujemy bez celu ani trochę baterii.

Ustawienia => Ogólne => Autoblokada => Wybieramy opcję "1 minuta" dzięki czemu telefon będzie przechodził w stan uśpienia po 1 minucie


6

Wyłączanie sprawdzania pogody lokalnej:

Pogoda => klikamy w małe "i" w prawym dolnym rogu => likwidujemy miejsca, dla których iPhone sprawdza pogodę poprzez przekręcenie czerwonego przycisku przy tym miejscu


7

Wyłączenie powiadomień:

Kiedy zależy nam na przedłużeniu funkcjonowania baterii warto wyłączyć powiadomienia dla aplikacji, które wysyłają je najczęściej. Pojawianie się powiadomień uruchamia uśpiony telefon, rozświetla wyświetlacz co niepotrzebnie marnuje baterię.

Ustawienia => Powiadomienia => wybieramy w "centrum powiadomień" aplikację, dla której chcemy wyłączyć powiadomienia => na górze strony przy "Centrum powiadomień" przesuwamy suwak w lewo wyłączając aplikacji możliwość wysyłania powiadomień


8

Wyłączenie Wi-Fi:

Ustawienia => Wi-Fi => Suwak przy "Wi-Fi" przesuwamy w lewo, wyłączając Wi-Fi

Dzięki wyłączeniu Wi-Fi, bateria nie będzie się zużywać na połączenia przez Wi-Fi oraz na wyszukiwanie źródła Wi-Fi.


9

Wyłączenie korekcji dźwięku:

Jeżeli słuchamy muzyki i jednocześnie chcemy aby zużycie baterii było mniejsze wtedy należy wyłączyć korekcję dźwięku.

Ustawienia => Muzyka => Korekcja dźwięku => wybieramy opcję "Wyłączona"


10

Zużycie baterii diametralnie zmniejsza włączenie "Trybu Samolotowego" bądź trybu "Nie przeszkadzać".


Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 13.03.2013

Komentarze