Jak zarobić na własnym serwisie www (na przykładzie AdSense)?

Od ilu wyświetleń dziennie opłaca się AdSense? Aby mieć gdzie wyświetlać reklamy AdSense, potrzebujemy strony internetowej. To jest jedyny punkt wymagany ze strony Google. Oczywiście trzeba trzymać się regulaminu i nie wolno np. klikać na swoje reklamy, umieszczać treści pornograficznych lub sprzedawać broni (to tylko tak w skrócie, więcej informacji o regulaminie AdSense znajdziecie tutaj: https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?hl=en&answer=48182 )

  • Własna strona www lub blog, konto AdSense
1

Radzę dokładnie trzymać się regulaminu. Jeżeli Google kogoś zablokuje, to już nigdy nie będzie mógł korzystać z AdSense.


2

Rejestracja
Pod adresem https://www.google.com/adsense/g-app-single-1 znajdziemy formularz zgłoszeniowy.
Dane należy wypełnić poprawnie, jeżeli chcemy otrzymywać kasę:) Zazwyczaj po kilku godzinach dostaniemy maila z pozytywną informacją lub z odmową. Chociaż miałem też klientów, którzy czekali na potwierdzenie kilka dni.


3

Tworzenie jednostek reklamowych
Logujemy się do panelu AdSense i zaczynamy od tworzenia jednostek reklamowych. Do wyboru mamy 12 jednostek reklamowych oraz 6 jednostek linkowych. Na jednej stronie można umieścić po 3 jednostki z każdego rodzaju. Polecam gorąco, aby wykorzystać wszystkie 6 jednostek!


4

Po umieszczeniu kodów na stronie możemy na spokojnie zająć się optymalizacją wyświetlanych reklam. W tym celu potrzebne będzie nam konto Google Analytics, które łączy się razem z AdSense i wyświetla niezbędne informacje.


5

Od ilu wyświetleń dziennie opłaca się AdSense?
Na początku musimy zadbać o to, aby nasz serwis www miał jak najwięcej odsłon. Z doświadczenia wiem, że już od 100 użytkowników dziennie można zarobić ok. 20 PLN. Pod jednym warunkiem: nasz serwis dostarcza ciekawe informacje dla grupy docelowej. Im mniejsza liczba porzuceń strony, tym większe zyski. Na jednym z moich serwisów mam ok. 200 tys. odsłon tygodniowo, co mi przynosi od 150 do 200 EUR tygodniowo. Zanim zacząłem prace nad optymalizacją AdSense, zarabiałem 0,5 EUR dziennie... Ale o optymalizacji może innym razem.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 14.11.2010

Komentarze