Jak założyć stronę internetową bez znajomości programowania?

Czasami potrzebujemy strony internetowej dla firmy, promowania jakiegoś wydarzenia czy inicjatywy - nie każdy jednak posiada umiejętności programowania i tworzenia stron. Jak założyć stronę za darmo nie posiadając serwera ani domeny?

1

Proponowane rozwiązanie jest przeznaczone dla osób, które nie znają joomli (mimo, że to bardzo wdzięczny i łatwy do poznania system CMS) oraz zależy im na w bezpłatnym rozwiązaniu. Pomysł, który opisuje sprawdza się dla założenia prostych stron firmowych o stosunkowo niewielkiej liczbie odwiedzin.


2

Wejdź na stronę webnode.com (nie .pl) - to strona oferująca tworzenie prostych stron w oparciu o intuicyjny system drag & drop - przeciągnij i upuść.


3

Zarejestruj się podając adres email, proponowaną nazwę strony ("nazwa projektu") i hasło. Następnie możesz wybrać czy strona ma być sklepem internetowym (e-shop) czy stroną osobistą (personal website) oraz w jakim języku. Wybranie sloganu reklamowego jest opcjonalne.


4

Kolejny krok to wybranie szablonu z pośród 116 możliwości (później można go zmienić) część szablonów różni się tylko kolorem a nie jakimiś dużymi zmianami graficznymi, ale jest kilka możliwości wartych przejrzenia.


5

Ostatni krok podczas rejestracji to wybranie zakładek i modułów można wybrać spośród:
Zaznaczone domyślnie:
-O nas
-Kontakty
-Napisz do nas
-Nowości
-Fotogaleria
-Książka odwiedzin
Odznaczone domyślnie:
-Blog
-Produkty
-Nasza grupa
-Pytania i odpowiedzi
-Kalendarz wydarzeń
-Referencje
Te ustawienia można zmieniać później i dowolnie modyfikować.


6

Teraz czeka na nas krótka prezentacja najważniejszych funkcji oraz zapoznanie się z tworzeniem - panel jest bardzo intuicyjny poza tym po najechaniu myszką na daną funkcje pojawia się opis do czego służy i jak ją uruchomić. Ciekawą darmową i funkcjonalną stronę można zrobić dosłownie w kilka minut. Wadą jest fakt, że w darmowej wersji jest ograniczona ilość miejsca na stronę (100mb) to akurat nie jest żadnym problemem trochę poważniejsza sprawa to ograniczenie pobierania danych ze strony - jak wiadomo każda odsłona jakiejkolwiek strony w internecie wymaga pobrania z niej danych ta ilość w webnode w wersji darmowej ograniczona jest do 1G miesięcznie co starczy na kilka-kilkanaście tysięcy odsłon. strony miesięcznie.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 26.12.2010

Komentarze

warto wiedzieć

Ostatnio zmieniony: 2013-02-26 11:21:53

Przyda się. Oczywiście jest też parę innych, ale może ta będzie lepsza?

Ostatnio zmieniony: 2011-03-15 23:10:37