Jak zainstalować Wordpressa?

Wordpress jest darmowym skryptem rozpowszechnianym na licencji GNU General Public License, napisanym w języku PHP i opartym o bazy danych MySQL. Wordpress jest skryptem na bazie którego można zbudować prostego bloga jak i również stronę WWW firmy bądź sklep internetowy. Działanie wordpressa rozszerzać można poprzez wielką ilość darmowych widgetów i pluginów, co czyni Wordpressa jednym z najlepszych systemów zarządzania treścią.

  • Serwer WWW z obsługą PHP i MySQL
1

By zainstalować Wordpressa potrzebny jest serwer z obsługą PHP i MySQL. W dzisiejszych czasach większość hostingów oferuje takie serwery w przystępnych cenach. Do prawidłowego działania Wordpressa wystarczy najprostsza oferta hostingowa.


2

Następnie należy udać się na stronę: http://pl.wordpress.org/ i ściągnąć paczkę z plikami. Rozpakować ją na dysku za pomocą programu WinRar. Następnie należy odnaleźć plik: wp-config-sample.php, otworzyć go za pomocą notatnika i uzupełnić wymagane pozycje:

// ** MySQL settings - You can get this info from your web host ** //
/** The name of the database for WordPress */
define('DB_NAME', 'nazwa bazy danych'

/** MySQL database username */
define('DB_USER', 'użytkownik bazy danych'

/** MySQL database password */
define('DB_PASSWORD', 'hasło bazy danych'

/** MySQL hostname */
define('DB_HOST', 'host bazy danych'

Po uzupełnieniu należy zapisać plik jako wp-config.php


3

Kolejnym krokiem jest wrzucenie wszystkich plików na serwer za pomocą menadżera plików, na przykład programu Total Commander. Pliki najczęściej wrzuca się do katalogu public_html.


4

Po wrzuceniu wszystkich plików na serwer, otwieramy przeglądarkę i wpisujemy adres: www.naszadres.pl/wp-admin/install.php i wypełniamy wszystkie pola o jakie poprosi nas instalator.


5

Wszystko gotowe! :) Czas znaleźć ładnie wyglądającą skrórkę ( wrzucamy je do katalogu wp-content/themes/ ) i zacząć blogować!


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • Czas instalacji: 10-15 minut.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 07.07.2011

Komentarze

W wersji jeszcze prostszej możemy założyć bloga na wordpress.org ;)

Ostatnio zmieniony: 2012-05-11 00:02:36