Jak zacząć swoją przygodę z tworzeniem Stron Internetowych?

Witam W swoich artykułach(kursach), chciałbym wyjaśnić podstawy pisania stron internetowych. Całościowo kurs ten będzie obejmował od podstaw js, php, jquerty, ajax. Postaram się wszystko wyjaśniać na konkretnych przykładach. Jedynym wymogiem do moich kursów będzie podstawowa znajomości html i css. Jeżeli ktoś nie zna tych języków to proszę wpisać u wujka google "kurs html i css". Teraz postaram się wyjaśnić co na początek będzie nam potrzebne.

1

W pierwszej kolejności dla początkujących radziłbym przejrzeć kurs html (www.kurshtml.boo.pl), tych bardziej rozeznani w temacie również prosiłbym o przypomnienie sobie html. Będzie to bardzo przydatne w kolejnych artykułach.


2

W pierwszej kolejności radziłbym zaopatrzyć się w dobry edytor. Na sam początek polecam Notepad++. Według mnie jest to mały ,fajny programik, który pomoże każdemu początkującemu programiście.(podświetlanie składni)


3

Dalej do testowania naszych aplikacji proponowałbym ściągnąć program, który uruchomi na naszym komputerze skrypty. Polecam WebServ. Przy instalacji proszę pamiętać aby zainstalować najnowsze wersje php i mysql.


4
WebServ WebServ

Po poprawnej instalacji WebServ-era. Wpisać w przeglądarce 127.0.0.1 lub localhost. Jeżeli wyświetli się wam coś podobnego jak na rysunku to gratulacje właśnie utworzyliście swoje środowisko do nauki.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • W razie problemów piszcie komentarze. Postaram się pomóc


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.06.2010

Komentarze