Jak wysłać paczkę do Turcji? Sprawdź najlepsze opcje dostawy

Turcję, chociaż nie jest częścią Unii Europejskiej, obsługują międzynarodowi giganci rynku kurierskiego, więc nie musisz martwić się o bezpieczeństwo przesyłki. Masz do wyboru kilka sposobów nadania. Sprawdź, jak nadać paczkę do Turcji, jakie formalności należy wypełnić i ile to kosztuje. W ostatnich latach jakość usług kurierskich wzrosła niesamowicie. Nie musisz wychodzić z domu, aby nadać paczkę. Dzięki paczkomatom masz możliwość wysłania przesyłki przez 24 godziny na dobę. Zamówienie kuriera wymaga jedynie dostępu do internetu, gdzie możesz porównać oferty różnych firm jednym kliknięciem. Przesyłki zagraniczne są droższe od krajowych, dlatego warto uważnie przejrzeć dostępne opcje, zwłaszcza kiedy wysyłasz paczkę poza UE.

1

Jakie są opcje dostawy paczki kurierem do Turcji?

Jakie są opcje dostawy paczki kurierem do Turcji?

W przypadku paczek krajowych tradycyjna poczta może jeszcze konkurować z prywatnymi firmami kurierskimi, ale w kwestii wysyłek za granicę została daleko w tyle. Czas dostawy jest znacznie dłuższy, a jakość usługi wzbudza wiele kontrowersji.Przesyłkę do Turcji lepiej powierzyć prywatnym przewoźnikom, którzy dostarczą ją dużo sprawniej i zapewnią większe bezpieczeństwo. Dają też większą elastyczność w zakresie wyboru sposobu nadania.Kuriera łatwo zamówisz online na stronie konkretnego przewoźnika lub portalu zrzeszającym różne firmy kurierskie. Inną opcją jest zaniesienie paczki do paczkopunktu. Jeśli wybierzesz typowy punkt kurierski, możesz na miejscu zakupić opakowanie i wygenerować etykietę. W przypadku punktów umieszczonych w sklepach spożywczych i innych lokalach usługowych należy przynieść przesyłkę gotową do nadania.Coraz więcej firm kurierskich umożliwia nadanie paczek zagranicznych w paczkomatach. Jest to wygodna opcja dla osób prowadzących nocny tryb życia, które śpią w godzinach pracy kurierów i paczkopunktów. Zazwyczaj nadanie poprzez paczkomat wychodzi najtaniej.


2

Ile kosztuje paczka z Turcji do Polski?

Kiedy wysyłasz paczkę poza UE, koszt znacząco wzrasta. Turcja nie jest położona na drugim krańcu świata, ale musisz przygotować się na wydatek rzędu kilkuset złotych. Koszt zależy od wymiarów przesyłki, przede wszystkim jej wagi. Możesz sporo zaoszczędzić, kiedy nadasz paczkę do Turcji przez ShipCenter – portal, na którym porównasz ceny u wszystkich przewoźników obsługujących dany kraj.Najmniejsza, standardowa przesyłka do 5 kg kosztuje około 300 PLN. Koszt wzrośnie, kiedy określisz wartość paczki, na której podstawie wyliczane jest ubezpieczenie. W przypadku wysyłki do Turcji przedmiotów na sprzedaż lub wartościowych musisz liczyć się z koniecznością uiszczenia opłat celnych.Zazwyczaj zostaje nimi obciążony adresat, ale jeśli odmówi zapłaty, paczka może do Ciebie wrócić lub zaginąć. W takiej sytuacji docenisz wykupione wcześniej ubezpieczenie, nawet jeśli zapłacisz za wysyłkę odrobinę więcej.


3

Wysyłka do Turcji — wymagane formalności

Wszystkie przesyłki do Turcji przechodzą kontrolę celną, dlatego w liście przewozowym należy umieścić informację o celu wysyłki (rzeczy osobiste, sprzedaż towarów, dokumenty) oraz dokładny opis każdego z przedmiotów zawierający liczbę sztuk, cenę i kraj pochodzenia.Przed nadaniem paczki koniecznie sprawdź, czego nie można wysyłać do Turcji. Na liście znajdują się m.in. alkohol, papierosy, leki, substancje psychoaktywne, żywe zwierzęta i niektóre artykuły spożywcze. Próba przesłania zakazanych przedmiotów może skutkować nie tylko cofnięciem paczki, ale też konsekwencjami prawnymi dla Ciebie i adresata.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.06.2024

Komentarze