Jak wymienić kartę graficzną?

Kiedy dojdziemy do wniosku, iż nasza grafika jest za słaba nowe gry i programy nie chcą współpracować z zakupionym kilka lat temu komputerem... przychodzi czas na wymianę karty graficznej. Pytanie jak to zrobić? NA kartę grafiki wydaliśmy kilkaset złoty i nie chcemy wydawać kolejnych na wymianę w serwisie, można to zrobić łatwo i bezpiecznie samemu.

1

Wybór karty graficznej. Przede wszystkim musimy sprawdzić czy nasza karta graficzna będzie współpracowała z płytą główną, należy zwrócić uwagę czy płyta główna ma port AGP czy PCI, informację znajdziemy w dokumentacji którą dostaliśmy z zakupionym komputerem. Przy wyborze karty należy też zwrócić uwagę na jej parametry np. ilość pamięci RAM, współpraca z najnowszymi sterownikami Direct X


2

Mamy kartę graficzną, co dalej? Rozkręcamy obudowę komputera, odłączając uprzednio wszystkie kable


3

Następnie zwalniamy blokadę karty graficznej i powoli wysuwamy ją z gniazda


4

Po wyjęciu karty na jej miejsce montujemy nową kartę grafiki, zabezpieczając ją przed obluzowaniem blokadą


5

skręcamy ponownie komputer, podłączamy wszystkie kable i uruchamiamy


6

Po uruchomieniu instalujemy dostarczone z płytą sterowniki i już możemy cieszyć sięnowągrafiką w komputerze!


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 16.08.2010

Komentarze

Krok 0,5:
Przede wszystkim sprawdzamy jaką moc posiada zasilacz zainstalowany w komputerze oraz czy spełnia on chociaż minimalne wymagania dla wybranej nowej karty graficznej.
Krok 1,5:
By uniknąć późniejszych ewentualnych konfliktów sprzętowych należy odinstalować sterowniki starej karty, następnie przeczyścić system/rejestr po czym wyłączyć komputer.

Ostatnio zmieniony: 2012-03-06 01:01:20