Jak wykorzystać tymczasowe adresy e-mail w ochronie przed spamem?

Folder spam pęka w ryzach? Pomimo filtrów, spora część reklam przedziera się do folderu ze zwyczajnymi wiadomościami? Zjawisko spamu zaczyna pojawiać się w momencie, gdzie wszędzie podajemy swój adres e-mail. Istnieje na to rada - skrypty umożliwiające założenie tymczasowego konta e-mail - specjalnie (zazwyczaj) na cele aktywacji wszelakich kont.

1

Nie podawajmy wszędzie prawdziwego adresu e-mail.
Przede wszystkim, gdziekolwiek zakładamy konto, podajemy adres e-mail. Już samo podanie adresu e-mail jest błędem. Dlaczego? Weźmy za przykład stronę X. Strona X za darmową rejestrację oferuje rozszerzoną funkcjonalność. Brzmi ciekawie, kusząco - interesująco po prostu. Rejestrujemy się, 3 kliknięcia, podanie loginu, hasła, adresu e-mail i możemy korzystać z "rozszerzonej funkcjonalności". Ah, zapomniałem powiedzieć o najważniejszym - jeszcze czwarte kliknięcie będące zaakceptowaniem regulaminu. Kto by tam czytał regulaminy? A tymczasem w regulaminie siedzi informacja, iż nasze dane mogą być sprzedane. I wtedy nasz adres e-mail przez właścicieli strony X zostaje sprzedany do baz adresowych, które po uzbieraniu pewnej liczby takowych e-maili sprzedają ją firmom reklamowym.


2

Jak temu zaradzić?
Najprostszym rozwiązaniem będzie użycie tymczasowej poczty e-mail. Jest to prosty skrypt, który na np. 10 minut tworzy dla nas unikalny adres pocztowy, na który możemy przyjąć link do aktywacji konta.


3

Osobiście używam i wszystkim polecam:
http://10minutemail.com/10MinuteMail/index.html
Najważniejszym plusem jest szybkość przychodzenia wiadomości. Ze strony serwera 10minutemail nie ma żadnych problemów. Oprócz tego skrzynka jest ważna 10 minut, o ile nie będziemy, jej w miarę potrzeby, przedłużać o kolejne 10 minut. Sama skrzynka jest przypisana chwilowo do naszego komputera, następnie adres zostaje zwolniony.

Ale istnieją też inne. Na przykład:
http://www.yopmail.com/pl/
Tutaj sytuacja jest inna - wybieramy sobie dowolny adres e-mail jaki nam się podoba. Będzie on zawarty w domenie yopmail.com (lub innej z listy na stronie głównej). Maile są przechowywane nawet 8 dni. Minusem (lub ciekawym zjawiskiem) jest fakt, iż inna osoba - znająca nasz adres - może zajrzeć do naszej skrzynki. To spory uszczerbek na bezpieczeństwie naszych danych.

Inne:
http://tymczasowy.com/
http://mailinator.com/
http://spambox.us/


4

Ale istnieją też inne. Na przykład:
http://www.yopmail.com/pl/
Tutaj sposób użycia jest inny - wybieramy sobie dowolny adres e-mail jaki nam się podoba. Będzie on zawarty w domenie yopmail.com (lub innej z listy na stronie głównej). Maile są przechowywane nawet 8 dni. Minusem (lub ciekawym zjawiskiem) jest fakt, iż inna osoba - znająca nasz adres - może zajrzeć do naszej skrzynki. To spory uszczerbek na bezpieczeństwie naszych danych.

Inne:
http://tymczasowy.com/
http://mailinator.com/
http://spambox.us/


5

Możemy także założyć w dowolnym serwisie "alternatywne" konto e-mail. Będziemy go używali tylko i wyłącznie w celu rejestracji w różnych serwisach. Dzięki temu nasze podstawowe konto e-mail będzie wolne od spamu.


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • Należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo naszych danych, które otrzymamy na takową skrzynkę

  • Należy pamiętać o tym, że e-mail może być wymagany np. do odzyskania konta


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 04.03.2013

Komentarze