Jak wyciszyć Mac Pro (lub PowerMac G5)?

Od jakiś 4 lat jestem szczęśliwym posiadaczem Maca Pro z 2006 roku. Wszystko jest w nim świetnie zaprojektowane, maszyna jest cichsza niż większość PCtów i PowerMaków G4 od Quicksilvera w górę :) Od początku jednak jedna rzecz mąciła tę ciszę. Gdy komputer był zimny i włączony został po nocy po chwili można było usłyszeć wibracje powodowane przez zdejmowaną klapę. Po nagrzaniu sie wszystko ustępowało. Wczoraj zupełnie przypadkiem znalazłem rozwiązanie banalne i tanie !

  • Mac Pro i gąbeczki :)
1

Kupujemy np w Castoramie wyciszające oporniki wyciszające do szuflad czy drzwi. Najlepiej samoprzylepne z miękkiej gąbki.


2

Naklejamy je wewnątrz klapy naszego maczka. Ja nakleiłem na wszystkich powierzchniach dotykających obudowy. U góry, tam gdzie są blokady HDD (oczywiście obok) i na samym dole. Możemy też je dać po bokach. Fotografia przedstawia klapę od G5, czerwone punkty to przyklady gdzie można nakleić gąbki. Te odwrócone numerki już tam były, nie są ważne :)


3

Przy domykaniu gąbki fajnie amortyzują klapę. Już nie uderza o wnętrze. Teraz w końcu jest zupełnie cicho i nic nie wibruje !


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Przepraszam za fotkę, tylko tyle znalazłem na google, ważne są tylko te czerwone punkty.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 30.04.2010

Komentarze