Jak wybrać odpowiedni login e-maila?

Zastanawiacie się, jaki login wybrać do nowo zakładanej poczty e-mail? Chcecie zrobić to tak, by pasował wszędzie tam, gdzie będziecie słać pocztę i aby nie prosili po 10 razy o powtórzenie adresu? Kilka rad poniżej...

1

Jeśli to ma być adres e-mail, którym będziecie się posługiwać przy wysyłaniu dokumentów, np. CV w sprawie pracy lub będziecie się kontaktować ze swoimi klientami, to proponowałbym formalną nazwę. Nazwę, w której najlepiej, żeby znalazło się Wasze imię i nazwisko, np. "jan.kowalski@przykladowyportal.pl". Wtedy pracodawca i klient pomyślą, że mają do czynienia z poważną osobą.
No bo czy na mail o adresie: "misiaczek_888@przykladowyportal" można zareagować poważnie?


2

Jeśli to ma być adres, który chcemy używać między znajomymi, do "luźnych" rzeczy, najlepiej by miał luźną nazwę. Ale nie na tyle luźną, aby można go było łatwo zrozumieć i zapamiętać.
Świetnie sprawdzałby się np. tomek@przykladowyportal.pl.


3

Jeśli jesteśmy właścicielami biznesu, np. produkujemy meble; w swojej ofercie mamy również projektowanie mebli na zamówienie. Wtedy najlepiej uruchomić sobie skrzynkę mailową, która będzie odpowiadać funkcji. Np. e-mail o adresie "projekty@przykladowemeble.pl", z którego można wysyłać projekty do akceptacji i odbierać e-maila z zamówieniami lub zapytaniami handlowymi.


4

Czego nie polecam przy wyborze adresu e-mail? Skomplikowanych, dziwnych nazw, które mówią coś tylko właścicielowi, dodatkowo ozdobionych dziwnymi znakami.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 14.11.2010

Komentarze

przydatna porada

Ostatnio zmieniony: 2013-04-12 16:12:06


Hello
How are you today? I will like us to exchange good relationship.I am Evellyn by name,No kid and never marriage.I will like to hear from your opinion, you can contact me at this email address (evellynbebej30@yahoo.com) so that i can send you my pictures and more introduction about myself. Have a good day and waiting to hear from you soonest Evellyn. (evellynbebej30(AT) Y.H.. DOT COM)


Ostatnio zmieniony: 2011-06-13 16:02:25

Bardzo dobre.

Ostatnio zmieniony: 2010-11-16 21:32:11