Jak wybrać dobry darmowy serwer pod stronę WWW?

Chcesz zrobić stronę internetową o sobie? Uczysz się robić strony i chcesz je pokazać innym a nie stać Cię na opłacenie serwera przechowującego pliki? W sieci jest wiele darmowych serwerów, które przechowają Twoje pliki w zamian za to, że Ty obejrzysz ich reklamy.

1

Najważniejszym krokiem jest wybór języka w którym będziemy pisać naszą stronę. Warto sprawdzić jakie języki pisania stron oferuje dany serwis. Z moich ostatnich obserwacji wynika że np. wiele darmowych serwisów nie obsługuje języka PHP, który jest ostatnio chyba najpopularniejszym językiem pisania stron.


2

Po drugie: O czym będzie Twoja strona? Jeśli chcesz na niej prezentować zdjęcia warto rozejrzeć się za serwerem z większą pojemnością (np 1gb) oraz większym transferem miesięcznym. Jeśli natomiast Twoja strona będzie zawierała głównie tekst to pojemność nie jest aż taka ważna.


3

Kolejne kryterium to, jak będzie wyglądał adres Twojej strony. Sprawdź czy litery z wybranej przez Ciebie nazwy strony nie utworzą jakiegoś dziwnego ciągu z domeną serwisu w którym chcesz założyć konto. Sprawdź czy nie wyjdzie z tego obraźliwe słowo, czy np treści rasistowskie. Bo to zamiast zwiększyć licznik odwiedzin Twojej strony odstraszy od niej internautów.


4

Sprawdź czy jeśli chciałbyś założyć kolejną stronę w tym serwerze, czy oferują Ci to z poziomu jednego konta, czy do każdej strony wymagane będzie założenie osobnego konta.


5

Uwagę należy także zwrócić na reklamy. Wiadomo, że jeśli ktoś udostępnia nam coś za darmo to zawierać to będzie reklamy. Bo przecież zyski z czegoś czerpać trzeba. Sprawdź czy będą to reklamy w stylu okienka pop up, czy będą to małe reklamy tekstowe.


6

Warto także zwrócić uwagę na maksymalny rozmiar pliku, który możemy wysłać na serwer.


7

Przykładowe serwisy:
- http://miasto.interia.pl
- http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/start1m.xml
- http://webpark.pl
- http://hosting.yellowpages.pl
- http://strefa.pl


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 24.06.2010

Komentarze