Jak wgrać soft z Sony Ericsson w610i na SE k550i?

Nauczyłem się tego przypadkowo. Miałem już oddawać telefon do serwisu, jednak pomyślałem, że sprawdzę czy będę potrafił zrobić coś sam. W przypadku uszkodzenia i tak telefon wylądowałby w serwisie, więc nie miałem obaw. Zabrałem się do pracy. Okazało się, że za pół godziny miałem na telefonie nowy soft :)

 • kabel usb oraz płyta CD dołączona do telefonu
 • sterowniki Flash USB
 • Setool
 • Nowy soft
 • szczere chęci :)
1

Proszę najpierw o przeczytanie uwag na samym końcu porady.

Po pierwsze potrzebujemy następujących programów, sterowników itp.:
1. sterowniki dołączone na płycie do naszego telefonu
2. sterowniki USB Flash do SE
3. program Setool
4. soft który chcemy zainstalować na naszym telefonie (np. http://turbobit.net/p7wxznwpuwgh.html)
Wszystkie plik są bardzo łatwo dostępne w sieci.


2

Następnie po zainstalowaniu pierwszych 3 pkt. przygotujmy kabel USB, który był dołączony do naszego telefonu.


3

Wyłączamy telefon. Wyjmujemy kartę pamięci oraz kartę SIM. Można tego nie robić, jednak zdarzały się przypadki, gdzie dane z kart były tracone. Więc dla bezpieczeństwa warto je wyjąć.


4

Kiedy już przeszliśmy przez poprzednie kroki, pora odpalić program setool (poradnik oparty na wersji 1.11).
Z lity wybieramy nasz model telefonu. Wybieramy oczywiście k550 ponieważ dodatek "i" nie stanowi w tym momencie żadnego problemu.


5

Teraz pora na dodanie odpowiednich plików. Rozpoczynamy od dodania w oknie "files" pliku FS, który musi mieć rozszerzenie FBN. Natomiast w MISC Files dodajemy plik customizacji. Czyli z folderu CUSTOM wybieramy plik o rozszerzeniu ZIP. Sprawdźmy czy aby na pewno dodaliśmy odpowiednie pliki w odpowiednie miejsca. I porównajmy z ze zdjęciem obok.
Podkreśliłem na zdjęciu także, że soft będzie w języku polskim. Sprawdźcie to jeśli instalujecie soft inny niż podałem.


6

Jeśli wszystko się zgadza to klikamy na FLASH. Program poprosi nas teraz o podłączenie telefonu kablem USB. Pamiętajmy że telefon musi być koniecznie wyłączony. Przed podłączeniem kabla do telefonu wciskamy klawisz "C", następnie trzymając go ciągle wtykamy kabel do telefonu. Po włożeniu kabla puszczamy trzymany klawisz. Jeśli wszystko zrobiliśmy dobrze w lewym oknie programu pojawi się kilka nowych komunikatów.
Teraz musimy poczekać aż zostaną zainstalowane nowe pliki na naszym telefonie.


7

Dopóki trwa instalacja wszystkie opcje programu poza "STOP" są niedostępne. Właśnie po tym rozpoznamy kiedy zakończy się instalacja (oczywiście jeśli nie znamy angielskiego :). Jeśli inne opcje staną się ponownie aktywne, oznacza to, że pierwsza część instalacji dobiegła końca. Wtedy odłączamy nasz telefon od komputera, wyjmujemy z niego baterię i wkładamy ją ponownie. Dalej jednak nie możemy włączać telefonu (poczekajmy do końca instalacji :).


8

Następnie czyścimy okno z dodanymi plikami wciskając "CLEAR". Teraz w oknie FILES dodajemy plik main, który musi mieć koniecznie rozszerzenie MNB. I postępujemy tak jak w kroku 6. Klikamy "flash" i podłączamy telefon trzymając klawisz "C".
Main jest największym plikiem z całego softu, przez co i najdłużej się instaluje :)
Koniec instalacji rozpoznajemy tak, jak w poprzednim przypadku.


9

I ostatni najmilszy ze wszystkich kroków :)
Po zakończeniu instalacji odłączamy nasz telefon od komputera. Ponownie wyjmujemy i wkładamy baterię. W międzyczasie wkładamy także kartę SIM i kartę pamięci. Włączając telefon cieszymy się nowym softem i odmienionym wyglądem naszego telefonu :)
Pierwsze włączenie trwa dość długo ponieważ wszystko musi się załadować. Nie przejmujmy się także jeśli początkowo napisy będą w języku angielskim. Potem wszystko będzie po polsku :)

Jeśli jakimś sposobem po zmianie przywrócona zostanie blokada sim-lock na wasz telefon (ja tak miałem) to zapraszam do przeczytania ponownie uwag i przejścia do odpowiedniej porady :).
http://www.zaradni.pl/porada/4194,jak_usunac_zdjac_blokade_sim_lock_w_telefonach_sony_ericsson_za_pomoca_patcha


10

Miłego korzystania ;)


11

Uwagi i spostrzeżenia

 • Instrukcja przeznaczona jest dla telefonu posiadającego CID-52. Jak sprawdzić CID swojego telefonu dowiesz się tutaj: http://www.zaradni.pl/porada/4160,jak_sprawdzic_cid_w_telefonach_sony_ericsson

 • Jako autor poradnika nie ponoszę odpowiedzialności za uszkodzenia wynikające z nieprawidłowo przeprowadzonych operacji. Zmianę oprogramowania telefony wykonujesz na własną odpowiedzialność.

 • Zmiana softu telefony jest równoznaczna z utratą gwarancji.

 • Zmiana softu w niektórych przypadkach przywraca blokadę SIM-lock.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

 1. Zaloguj się:
 1. 30.12.2010

Komentarze