Jak wgrać nowy firmware do MP4 Tevion MD 83588?

Odtwarzacz Tevion LIFE P61024 MD83588 firmy Tevion jest bardzo poręczny i posiada znacznie więcej możliwości niż tylko odtwarzanie muzyki. Niestety firmware tego urządzenia potrafi się uszkodzić i zawiesić. Operacja przywrócenia systemu wymaga posiadania sprawnej wersji systemu, kabla USB i kilku prostych zabiegów.

  • plik "Firmware_Tevion_MD83588.zip"
  • Kabel USB do urządzenia.
1

Budowa pamięci dla układu RK2705

Budowa pamięci dla układu RK2705 Bohater do naprawy firmware MD 83588 Tevion.

Pamięć flash podzielona jest na partycję obszaru systemowego ukrytego dla użytkownika, partycję zapisu ustawień bieżacych oraz widoczny dysk wymienny o pojemności 4GB. Po podłączeniu USB do komputera zobaczymy jedynie dysk wymienny o nazwie. "MD83588". Na tym dysku przechowujemy nasze pliki audio, video, zdjęcia, ebooki i nagrania etc.


2

Odblokowanie partycji systemowej

Odblokowanie partycji systemowej realizujemy za pomocą wgrania na dysk "MD83588" pliku "rkusb.tag" dostępnego w archiwum "Firmware_Tevion_MD83588.zip". Po wgraniu pliku odtwarzacz odłączamy od USB i wyłączamy przytrzymując przycisk PLAY i wyłączając przycisk Power w pozycję OFF. Ponownie uruchamiamy urządzenie włączając ON i przyciskając przycisk Play i po podłączeniu urządzenia do komputera USB pojawi się nam dostęp do dysku systemowego.


3

Wgranie nowego systemu.

Wersja systemu w pliku zip to 2.27, jeśli w odtwarzaczu jest nowsza to nie należy jej nadpisywać chyba, że zauważyliśmy jakieś niestandardowe problemy z zawieszaniem się programów.
Procedura zmiany system na nową sprawną kopię systemu jest teraz trywialna.
Po prostu przegrywamy zawartość katalogu "Dysk_F" z wszystkimi podkatalogami i plikami do świeżo pojawiającego się dysku "f:".
Ponowne uruchomienie MP4 powinno przynieść nam oczekiwane poprawne działanie systemu.
Warto na koniec z dysku "MD83588" usunąć plik "RKUSB.tag", co ponownie zablokuje dostęp do wrażliwej partycji systemowej.
Miłego korzystania z tego całkiem ciekawego urządzenia MP4.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 14.09.2014

Komentarze