Jak używać tablet iPad z zewnętrznym wyświetlaczem?

Kupując iPada, warto wiedzieć, że można podłączyć go do innych, większych wyświetlaczy np. do monitora komputera. Dzięki temu przekażesz zawartość ekranu iPada na większy ekran. Sprawdza się to nie tylko w domowych warunkach, ale również na konferencjach, ponieważ obraz z iPada z powodzeniem przeniesiesz również na projektor lub telewizor. Jak dokładnie używać iPada z zewnętrznym wyświetlaczem? Odpowiedź znajduje się w poniższym tekście.

1

Skorzystaj z funkcji Stage Manager

Skorzystaj z funkcji Stage Manager

Nowa funkcja Stage Manager dostępna jest na:
• iPadzie Air 5. generacji i nowszych
• iPadzie Pro 11 cali – 3.generacji i nowszych,
• iPadzie Pro 12 cali – 5.generacji i nowszych.
 
Jest to efektywny i intuicyjny sposób zarządzania wielozadaniowością, dzięki któremu możesz swobodnie skalować, układać i przełączać się między aplikacjami, zapewniając sobie jeszcze większą kontrolę nad pracą.
 
Stage Manager pozwala na tworzenie grup aplikacji, które są związane z określonymi zadaniami, co ułatwia organizację i przełączanie się między nimi jednym stuknięciem. Możesz również dostosowywać rozmiar i układ okien, nawet jeśli się na siebie nakładają, aby uzyskać optymalny układ do swoich potrzeb. Co więcej, korzystając z zewnętrznego wyświetlacza, Stage Manager możesz przeciągać okna między ekranem iPada a ekranem zewnętrznym. Dzięki temu elastycznie rozmieścisz aplikacje i treści na obu ekranach, dostosowując je do swoich preferencji i wygody.
 
Aby skorzystać z tej funkcji:
 
• Podłącz gładzik lub mysz i klawiaturę do iPada.
• Otwórz iPad Control Center i sprawdź, czy Stage Manager jest uruchomiony.
• Postaw iPada poziomo na podstawce.
• Podłącz iPada do wyświetlacza przy użyciu kabla USB-C.
• Przełącz monitor na właściwe źródło, czyli USB-C.
• Teraz powinieneś widzieć zawartość ekranu iPada na zewnętrznym wyświetlaczu.
 
Jeżeli jednak zależy Ci, aby na ekranie iPada i zewnętrznego wyświetlacza pojawiły się zupełnie inne zawartości:
• Przejdź do aplikacji „Ustawienia iPada”, a następnie „Wyświetlacz i jasność”.
• Pod nagłówkiem** „Wyświetlacze”** zobaczysz nazwę podłączonego monitora. Wybierz opcję „Układ”.
• Wyłącz „Wyświetlacz lustrzany” i wybierz „Ustaw”.
• Gdy wyłączysz ekran zewnętrzny, zobaczysz na komputerze pusty ekran.
• Połączoną z iPadem mysz przeciągnij na wyświetlacz zewnętrzny i korzystaj z różnych aplikacji na monitorze komputera i iPada.


2

Funkcja Sidecar

Posiadając MacBooka lub Maca możesz wykorzystać tablet,  jako drugi wyświetlacz, dzięki funkcji Sidecar. Nie potrzebujesz jednak do tego kabla. Wystarczy, że zalogujesz się na oba urządzenia przy użyciu tego samego konta Apple ID. Funkcja Sidecar uruchamiana jest nieco inaczej w różnych systemach macOS. Chcąc przenieść zawartość ekranu z iPada na MacBooka lub Maca z systemem Catalina, na pasku menu, wybierz ikonę monitora i następnie swojego iPada. Wówczas przestrzeń robocza zostanie poszerzona o ekran tabletu. Możesz również skorzystać z funkcji klonowania ekranu. Wystarczy, że wrócisz do ikonki monitora i klikniesz opcję klonowania ekranu.
 
Funkcja Sidecar działa na komputerach z systemem macOS 10.15 lub nowszych oraz na iPadach z systemem iPadOS 13, lub nowszym.


3

Co jeszcze oferuje funkcja Sidecar?

Oprócz klonowania ekranu i zwiększania obszaru roboczego za pomocą iPada możesz również skorzystać z takich funkcji jak:
Pasek boczny na iPadzie – włączenie paska bocznego na iPadzie pozwala na korzystanie z funkcji podobnych do tych, które znane są z klawiatury, gdy korzystasz z komputera Apple z jednym ekranem. Posiada on klawisze Command lub Shift, umożliwiające wykonywanie określonych działań bezpośrednio z poziomu iPada. Dzięki temu masz większą elastyczność i kontrolę podczas korzystania z tabletu, przypominając sobie oznaczenia i funkcje znane z klasycznej klawiatury.
Pasek Touch Bar – jest to standardowy element w MacBookach, który można wyświetlić na ekranie iPada. Dzięki temu możesz szybko wyregulować głośność, jasność ekranu czy wywołać asystenta Siri.
Apple Pencil – zamiast gładzika lub myszy, skorzystaj z Apple Pencil. Dzięki niemu możesz rysować, manipulować obiektami, czy edytować zdjęcia. Oznaczysz dokumenty, wykorzystasz go do szkicowania i pisania. To, co wydarzy się na ekranie iPada, będzie od razu widoczne na komputerze Mac.
 
Firma Apple tworząc powyższe rozwiązania, wyszła naprzeciw wymaganiom wielu klientów. Dzięki temu coraz więcej osób decyduje się nie ich sprzęt. Sprawdź ofertę na tablet Apple w sklepie Lantre, który w parze z bogatą ofertą oferuje atrakcyjne formy finansowania.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.08.2023

Komentarze